TIRNAK MANTARINI KONUNUN UZMANI İLE ÇÖZÜYORUZ

İstanbul Protez Tırnak Fırsatı,Uygulaması ,Protez Tırnak Nedir » TIRNAK MANTARINI KONUNUN UZMANI İLE ÇÖZÜYORUZ
TIRNAK MANTARINI KONUNUN UZMANI İLE ÇÖZÜYORUZ2017-11-05T13:56:58+00:00

Mantarlı Tırnak Bakımı

Farklı sebeplere bağlı olarak tırnak kalınlaşmaları görülebilir. Sebeplerden bazıları; mantar, travma, baskı, çarpma, vurma, dar ayakkabı, tırnak kökü zedelenmesi (manikür – pedikür esnasında yapılan hatalar.)

  

Mantar olmayan tırnak kalınlaşmaları mantar olan kalınlaşmalar dan farklılık gösterir. Mantarlı tırnaklarda oluşan kalınlaşmalar da, tırnaklarda kepekleşme, yumuşak odunsu bir görüntü ve yapı görülür.    Mantar enfeksiyonu olmayan ama yapısal olarak kalınlaşmış tırnaklardaki yapısal değişiklik çok daha farklılık arz eder.

Bu tarz tırnaklarda ,tırnak dokusu serttir, yüzeyine dokunulduğu zaman tek parça hissini verir,uzayan kısmında da şekil bozukluğu devamlılık gösterir. Genelde koku olmaz. Diğer tüm tırnaklar sağlıklıdır. Aşırı sert ve kurudur.

Tırnaktaki kalınlaşmanın nedeni,aslında vücudun kendini koruma ve savunmasıyla ilgili bir tepkidir. Sürekli baskı alan tırnak, alt dokuları ve tırnağın canlı kısmı olan matrixi korumak amacıyla baskıya karşı kalınlaşır. Futbolcularda, dar ayakkabı kullanan kişilerde, ani bir darbeyle karşılaşan tırnaklarda kalınlaşma görülebilir. Kalınlaşmış tırnaklarda baskının devam etmesi ağrıya sebep olur.

Periyodik olarak yapılacak medikal ayak bakımları tekrarlanabilecek problemlere karşı kişiye koruyucu bakım da sağladığı için çok önemlidir.

Tırnağın Kötü Görünümünü Kamufle Ediyoruz

Tırnağın tedavisi süresinde estetik açıdan görünümün bozulmaması istenildiğinde kullanmış olduğumuz medikal akrilik yardımıyla hem enfeksiyon ile mücadele ediyor aynı zamanda kötü görüntüyü kamufle etme imkanı buluyoruz. Bunun dışında mantar mikrobu ile mücadelede çok yönlülük esas alındığından mevcut kullanmış olduğunuz ayakkabı içerisine dezenfeksiyonu sağlayan QUARTZ cihazında Ultraviyole lambaların kullanıldığı özel cihazımızla dezenfekte işlemi yapılmaktadır