TIRNAK MANTARINI KONUNUN UZMANI İLE ÇÖZÜYORUZ

Ana Sayfa » TIRNAK MANTARINI KONUNUN UZMANI İLE ÇÖZÜYORUZ
TIRNAK MANTARINI KONUNUN UZMANI İLE ÇÖZÜYORUZ2019-04-15T18:14:06+03:00

Tırnak mantarı tedavisi nasıl yapılır? Farklı sebeplere bağlı olarak tırnak kalınlaşmaları görülebilir. Sebeplerden bazıları; mantar, travma, baskı, çarpma, vurma, dar ayakkabı, tırnak kökü zedelenmesi (manikür – pedikür esnasında yapılan hatalar.)

 Tırnak Mantarı Tedavisi - İstanbul Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi  

Mantar olmayan tırnak kalınlaşmaları mantar olan kalınlaşmalar dan farklılık gösterir. Mantarlı tırnaklarda oluşan kalınlaşmalar da, tırnaklarda kepekleşme, yumuşak odunsu bir görüntü ve yapı görülür.    Mantar enfeksiyonu olmayan ama yapısal olarak kalınlaşmış tırnaklardaki yapısal değişiklik çok daha farklılık arz eder.

Bu tarz tırnaklarda ,tırnak mantarı dokusu serttir, yüzeyine dokunulduğu zaman tek parça hissini verir,uzayan kısmında da şekil bozukluğu devamlılık gösterir. Genelde koku olmaz. Diğer tüm tırnaklar sağlıklıdır. Aşırı sert ve kurudur. Ve ayaklarda koku oluşmasına da neden olabilmektedir.

Tırnak Mantarı Tedavisi - İstanbul Ayak Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnaktaki kalınlaşmanın nedeni,aslında vücudun kendini koruma ve savunmasıyla ilgili bir tepkidir. Sürekli baskı alan tırnak, alt dokuları ve tırnağın canlı kısmı olan matrixi korumak amacıyla baskıya karşı kalınlaşır. Futbolcularda, dar ayakkabı kullanan kişilerde, ani bir darbeyle karşılaşan tırnaklarda kalınlaşma ve tırnak mantarı görülebilir. Kalınlaşmış tırnaklarda baskının devam etmesi ağrıya sebep olur.

Periyodik olarak yapılacak medikal ayak bakımları tekrarlanabilecek problemlere karşı kişiye koruyucu bakım da sağladığı için çok önemlidir.

Tırnağın Kötü Görünümünü Kamufle Ediyoruz

Tırnağın tedavisi süresinde estetik açıdan görünümün bozulmaması istenildiğinde kullanmış olduğumuz medikal akrilik yardımıyla hem enfeksiyon ile mücadele ediyor aynı zamanda kötü görüntüyü kamufle etme imkanı buluyoruz. Bunun dışında mantar mikrobu ile mücadelede çok yönlülük esas alındığından mevcut kullanmış olduğunuz ayakkabı içerisine dezenfeksiyonu sağlayan QUARTZ cihazında Ultraviyole lambaların kullanıldığı özel cihazımızla dezenfekte işlemi yapılmaktadır.

Tırnak Mantarı Tedavisi Mümkün mü

El ve ayak bakımında uzman ekibimiz ile Tırnak Mantarı Tedavisi Mümkün. Tedavi detayları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla detay ve bilgi için size bir iletişim numarası kadar uzağız. Dilerseniz randevu alarak zamandan tasarruf etmiş olursunuz sıra beklemeden tedavi olabilirsiniz. Kadıköy Suadiye, Emin Ali Paşa Caddesinde Nail Stil güzellik ve el ayak bakım tedavisi konusunda uzman bir şekilde hizmet vermekteyiz.

Son Yazılar

Rate this post

Randevu Al

× WhatsApp