Tırnak Biçimleri

Ana Sayfa » Kuaför » Tırnak Biçimleri

Tırnak Biçimleri

 

Tırnak Biçimleri

Tırnaklar manikür biçim olarak çok çeşitlenirler, ama genellikle dört ana grupta toplanabilirler. Kare, yuvarlak, oval ve sivri. Müşterinize en çok uyan tırnak biçimini seçerken, ona ne istediğini sorun. Parmakların biçimini dikkate alın. Daha doğal bir etki için tırnak şekli parmak uçlarının şekli ile uyum içinde olmalıdır. Genellikle oval biçimli tırnak, dibinde düzgünce yuvarlatılmış ve uçlarda hafifçe sivriltilmiş şekli ile çoğu ele yakışır. Sadece cazibeli bir el, abartılmış biçim ve renklerle direk dikkati kaldırabilir. Elleri ile iş yapan kişiler, kırılma ve yaralanmayı önlemek için genellikle kısa, daha yuvarlak biçimli tırnakları tercih ederler.

Manikür Masasının Hazırlanması
Profesyonel bir manikür yapmak için, sıhhi temizlik kurallarının tamamına uyulmalıdır. Masa ve manikürcünün elleri iyici temizlenmiş olmalıdır. Herşey, kutular, kaplar, aletler ve malzemeler de dahil olmak üzere, mükemmelce düzene konmalıdır. Her kullanımdan sonra manikür aletlerini iyice temizleyin. Bir önceki manikürden artanlar göz önündeyken müşterinizi manikür masasına oturtmayın. Manikürü bitirdikten hemen sonra masayı temizleyin ki bir sonraki müşteriye hazır olsun. Böylece müşteri manikürden daha çok zevk alacak ve sizin tavsiye ve önerilerinizi kabullenecektir.

Tırnak Şekillendirmesi

Daha doğal bir etki için tırnağın biçimi parmağın biçimi ile uyumlu olmalıdır. Zarifçe şekillendirilmiş tırnak ellerin güzelliğini artırır.
Tırnak biçimleri dört tipe ayrılabilir:

1. Oval 2. ince uzun, sivri 3. Kare veya dikdörtgen 4. Yuvarlak
Oval Tırnak: Oval tırnak ideal tırnak biçimidir, tırnağın tamamı boyanarak, tırnak ucu beyaz bırakılarak veya tırnak dibindeki yarımay beyaz bırakılarak şekillendirilebilir.
İnce Uzun, Sivri Tırnak: İnce uzun, sivri tırnak ince ve zarif eller için uygundur. Tırnaklar, elin ince görüntüsüne uyması için her zamankinden biraz da uzunca sivriltilir. Tırnağın tamamı boyanabilir veya dipte bir yarımay bırakılabilir.
Kare veya Dikdörtgen Tırnak
Kare veya diktörtgen tırnak parmak ucunun çok az dışına çıkmalı ve yuvarlatılmalıdır. Dipte küçük bir yarım ay ve yanlarda beyaz kenarlar bırakılarak tırnağın tamamı boyanabilir.
Yuvarlak Tırnak
Yuvarlak tırnak hafifçe sivriltilmeli ve parmak ucunu biraz geçmelidir. Yanlarda beyaz bir kenar bırakılarak tırnağın tamamı boyanmalıdır.

 

 

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Siyah maske cilt sağlığı bakımından olumlu başlıklı makalemizde cilt, cilt bakımı ve maske hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-04-15T20:36:07+03:00Kuaför|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp