PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI NEDİR NASIL YAPILIR ?

İstanbul Protez Tırnak Fırsatı,Uygulaması ,Protez Tırnak Nedir » Blog » Protez tırnak » PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI NEDİR NASIL YAPILIR ?

PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI NEDİR NASIL YAPILIR ?

PROTEZ TIRNAK UYGULAMASI

Protez tırnak kendi tırnağının üzerine uygulanan uzun hazır tırnaklarıdır.Protez tırnak,asıl tırnağın üzerine  bazı koruyucu maddeler kullanıldıktan sonra uygulanır.protez tirnak kadınlar için çok kullanışlı olup tırnak uzatamayan kadınların rahatlık ile bakımlı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmasını  sağlar.

Kimler protez tırnak yaptırabilir:Özellik ile tırnak yeme problemi olanlar.

Kırılgan tırnaklara sahip olanlar.

Tırnak uzatmaya zaman ayıramayan çalışan kadınlar.

Protez Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

 1. Protez tırnak; her el ve tırnak cinsine uygulanabilir.

 2. Protez tırnak yaptıracak kişilere öncelikle tırnaklarının yapısında bir takma tırnak yerleştirilir. Fakat bu tırnak bütün yüzeye yapıştırılmaz. Uç kısmını kaplayacak şekilde uca doğru yapıştırılır.

 3. Tırnak yapıştırıldıktan sonra; takılan tırnağın, kendi tırnağınızın seviyesinde törpülenmesi gerekir. Arada yükseklik farkı olmamalıdır. Yüzeyin eşit hale gelmesi gerekir.

 4. Tırnak yüzeyi törpü ile eşitlendikten sonra akrilik kullanılır. Akrilik ve jel olmak üzere 2 çeşit uygulama vardır. Fakat en çok kullanılan akrilik işlemdir.

 5. Tırnak yüzeyine akrilik uygulamasından sonra; pürüzlü bir hale gelir. Bu yüzden tırnak yüzeyine tekrar törpü işlemi yapılmalıdır. Törpü yapılarak parlatılması sağlanır.

 6. Tırnaklarınız canlandırıldıktan sonra; oje sürüp günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Bu işlem 1,5 saat sürebilir.

 7. Protez tırnak uygulandıktan sonra; 1 ay süre içerisinde yenilenmesi gerekir. Yenilenme yapılmasının nedeni; dipten kendi tırnaklarınızın uzamasıdır. Bu yüzden tekrar dolgu maddeleri yapılarak yenilenmelidir.

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Protez tırnaklarından bir süre sonra sıkılan bayanlar olabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda; yaptırdığınız yere giderek yardım alabilirsiniz. Uygulama yaptıkları malzemelerin benzerleriyle rahat bir şekilde, takma tırnakların yerinden çıkmasını sağlayabilirler. Takma tırnak çıkarıldıktan sonra; tırnak yüzeyinde olan incelme kalıcı değildir. İncelen tırnak yüzeyi bir müddet sonra kendine gelecektir. Evde protez tırnak çözmek ve çıkarmak çok zordur. Bu işlem için üretilen özel sıvılar vardır. Kendiniz bu tırnakları çıkarmaya kalkarsanız; kalıcı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Tırnakların soyulmaması için bu müdahaleyi kendiniz yapmamalısınız.

Protez Tırnak Çeşitleri

Jel tırnak; Bu yöntemde tırnağa jelimsi bir sıvı uygulanıyor. En çok tercih edilen ve en dayanıklı yöntemlerden biridir.

Bu jel sıvı üç kademe de uygulanıyor. İlk olarak sürülen jel sıvı tırnağı sabitlemek için kullanılıyor. İkinci olarak daha kıvamlı bir jel sürülüyor. Bu jel ile tırnağa şekil veriliyor. Son olarak sürülen jel ile tırnağa son bir rötuş yapılıyor. Bu son jel ile tırnak daha ışıl ışıl görünüyor.

Akrilik tırnak; Özel bir toz ve sıvı ile yapılan protez tırnak uygulamasıdır. Bu uygulama çok doğal görünmemektedir. Tırnak ucuna plastik tırnak yerleştirilip özel karışım ile tırnağın kalan kısmının doldurulması ile yapılır.

 

|2017-06-16T00:31:26+00:00Kasım 18, 2016|Protez tırnak|2 Yorum

 1. Feyza 10 Aralık 2017 at 20:20 - Reply

  Yaklaşık bir yıl kadar kulandım. Cidden harika oluyor. Benim tırnaklarım çok ince ve sürekli ete yakın yerden kırılıyordu. Yaptırdıktan sonra harika oldular. Tırnağı uzamayanlara da tavsiye ederim.

 2. Sevda 10 Aralık 2017 at 21:31 - Reply

  Protez tırnak güzeldir. Gerçekten el ve tırnak bakımına önem veren herkesin yaptırabileceği güzel bir şey. Tırnakları sürekli kırılan ve uzamayan kişiler yaptırmalı bence.

Bir yorum bırakın