Protez Tırnak Zararları

Ana Sayfa » Protez tırnak » Protez Tırnak Zararları

Protez Tırnak Zararları

Protez tırnaklar güzel görünmek isteyen herkesin tercihidir. Protez tırnak uygulaması merdiven altı yerlerde ve hijyenik olmayan koşullarda yapıldığı zaman ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Protez tırnak zararları bilinçsiz uygulama ve kullanım süresi çok uzadığı zaman ortaya çıkar. Protez tırnaklar çok uzun vade kullanılmamalıdır. Enfeksiyon riskini azaltmak İçin daha kısa boyda kullanım sağlanmalı ve temizliği ihmal edilmemelidir.

Neden Protez Tırnak Tercih Edilir

Protez tırnak güzel ve estetik duran ellere sahip olmak İçin uygulanır. Uygulama alanı sadece estetik amaçlı değildir. Mantar enfeksiyonları tırnakların uzamasını engeller ve kötü bir görüntüye sebep olur. Mantar enfeksiyonu tedavi edildikten sonra uygulanabilir. Tırnaklar çok ince yapılı Ve sürekli kırılıyorsa protez tırnak tercih edilebilir. Ayrıca tırnak yeme alışkanlığını sona erdirmek için kesin çözümdür. Protez tırnaklar plastik maddeden yapıldığı için yenmesi veya koparılması çok zordur. Özel gün ve gecelerde daha güzel görünmek için ve makyajı tamamlamak İçin uygulanır. Güzelleşmek ve estetik görünmek uğruna sağlığınızdan olmamak İçin doğru klinik ve doğru uygulayıcı seçmek en mantıklı çözüm olacaktır.

Nasıl Uygulanır

Protez tırnak uygulaması iki şekilde yapılır. Hazır satılan protez tırnaklar özel yapıştırıcı İle tırnaklara yapıştırılır. Daha sonra uzunluğu ayarlanır Ve bakımı yapılır. İkinci uygulama dolgu yöntemidir. Jel kıvamında olan akışkan sıvı tırnakların üzerine 3 kat olacak şekilde sürülür. Tırnağa sürüldüğü andan itibaren tırnağın şeklini alır ve donar. Daha sonra tırnak uç kısımlarına şekil verilir ve bakımı yapılır. Her ay dip dolgusu yaptırılarak uzun süre kullanılabilir. Uygulama güzellik merkezlerinde uzman kişiler tarafından uygulanır. Uygulama öncesi tırnakların detaylı incelenmesi herhangi bir enfeksiyon olmaması gerekir. Protez tırnaklar güzel ve estetik göründüğü İçin ve uzun süre kullanıldığı İçin sıklıkla tercih edilir. Yapıştırmalı tırnaklar kimyasallar içerdiği için sıklıkla tercih edilmez. Aynı zamanda protez tırnakları çıkarırken de zorlama olabilir buda tırnaklara zarar verebilir.

Protez Tırnaklar Tırnağa Zarar Verir Mi?

Protez tırnak uygulaması mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Çok uzun süre protez tırnak kullanmak tırnakların yapısının bozulmasına neden olur. Protez tırnaklar sert oldukları için olası bir kaza anında gerçek tırnakların yerinden çıkmasına ve yaralanmalara sebebiyet verebilir. Protez tırnakları yapıştırmak İçin kullanılan malzemeler kişide alerjik reaksiyona neden olabilir. Enfeksiyon riski çok yüksektir. Enfeksiyon gelişmemesi İçin düzenli olarak bakımlarının yapılması ve hijyenin sağlanması gerekir. Protez tırnak takılırken tırnak eti geriye itilir, buda enfeksiyona açık hale getirir. Kullanılan malzemeler steril edilemezse bulaşıcı hastalık kapma riski artar. Kullanılan her malzeme kişiye özel olmalıdır ve steril olmalıdır. Tırnak yapıştırmak için kullanılan malzemeler yoğun kimyasallar içerir. Kurutmak İçin fön makinesi kullanılırsa bu kimyasal maddeler ısı İle etkileşime girerek yanıcı olabilir. Protez tırnak uygulamasında kullanılan her malzeme kaliteli olmalıdır.

Protez Tırnak Fiyatları

Güzel görünmek için uygulanan protez tırnak fiyatları kullanılan malzemeye ve kliniğe göre değişir. Hazır olarak satılan tırnaklar kaliteli ürünler değildir ve tırnağınıza zarar verebilir. O yüzden kaliteli ürün kullanımı gerçek tırnakların zarar görmemesi için çok önemlidir. Ruhsatı olan ve uzman kişilerin çalıştığı kliniklerde uygulama yapılması sağlık açısından daha yararlı olacaktır.

Protez Tırnak Zararları
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Protez Tırnak Ümraniye başlıklı makalemizde protez tırnak, Protez Tırnak Ümraniye ve Ümraniye Protez Tırnak hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-02-26T13:05:25+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp