Protez Tırnak Zararları Nelerdir?

Ana Sayfa » Protez tırnak » Protez Tırnak Zararları Nelerdir?

Protez Tırnak Zararları Nelerdir?

Günümüz dünyasında artan güzellik kaygısı ve güzel olma isteği beraberinde oldukça farklı bakım ve destek ürünlerini ortaya çıkarmıştır. Bu bakım ürünlerinin güzel ve bakımlı bir görünüme sahip olmak isteyen kişiler tarafından oldukça fazla talep edildiği neredeyse herkes tarafından bilinmektedir. Özellikle el bakımı ve el güzelliği kadın veya erkek fark etmeksizin herkesin önem verdiği bir durum olduğundan tırnak bakımı ve güzelliği de önem kazanmış ve ayrıca biz temizlik şekli olarak da algılanmaktadır. Tırnak bakımı, genellikle manikür ve pedikür işlemleri sırasında gerçekleşirdi. Ancak tırnak yeme ve buna bağlı olarak ortaya çıkan bozuk tırnak şekilleri kişiyi olumsuz etkileyebilmektedir. Bu ve buna benzer durumlardan dolayı protez tırnak kullanımı yaygınlaşmıştır. Ancak protez tırnak kullanımı sırasında veya öncesinde protez tırnak zararları nelerdir? sorusuna cevap aranmalı ve protez tırnakların bakımı bu şekilde yapılmalıdır.

Protez Tırnak İşlemi Nasıl Yapılır?

Protez tırnak işlemi yaptırmak isteyen kişilerin bu işlemi yaptırmak için farklı sebepleri bulunabilir. Bu sebeplerden en bilenenleri tırnak şeklinin kısa ve bozuk olması ya da kişinin doğal tırnağını kimyasal kozmetiklerden korumak istemesiyle açıklanabilir. Protez tırnak işlemi, kişinin tırnağının üzerine tırnak görünümlü bir protez eklenip tırnağa tutunulmasıdır. Bu işlemden sonra protez tırnağa ele uygun bir biçimde törpüleme ve şekil verme gibi işlemler yapılır. İsteğe bağlı olarak oje ile renk verilir ve istenilen desenler tırnak üzerine ekleme ya da çizim yoluyla uygulanır.

Protez Tırnak İşlemi Nerelerde Yapılabilir?

Protez tırnak işlemi, oldukça yaygınlaşan ve talep edilen bir durum olduğundan ötürü pek çok yerde yapılabilmektedir. Ancak bu işlem önemli bir işlem olduğu için bu işin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple protez tırnak işlemi için gittiğiniz güzellik merkezi, kuaför veya berberlerdeki kişilerin bu işlemi yapabilecek bilgi ve birikimi barındırdığından emin olmalısınız.

Protez Tırnak Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Protez tırnak bakımı protez tırnak yaptırma işlemi kadar önemli bir durumdur. Protez tırnak işlemi görmüş tırnakların üzeri protez ile kapalı olduğu için tırnaklarınız hava almamaktadır. Bu sebeple kişinin tırnağı uzun süreli protez tırnak kullanımında zarar görebilmektedir. Bu zararı ortadan kaldırmak veya en aza indirmek için protez tırnak bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz. Protez tırnak bakımlarınızı yaptırmak için en erken 2 en geç 4 hafta içerisinde protez tırnak işlemi yaptırdığınız yere gidip protez tırnaklarınızın ve kendi tırnaklarınızın düzenli bir şekilde bakımını yaptırmalısınız.

Protez Tırnak Zarar Verir Mi?

Protez tırnak aylarca kullanılmadığı ve düzenli olarak bakımı yapıldığı sürece kişinin ellerine ve tırnaklarına zarar vermeyecektir. Ancak protez tırnak işlemi, bakım görmemiş ve aynı şekilde uzun zaman kullanıldıysa tırnaklarınıza ve ellerinize zarar verebilmektedir. Böyle bir durumda protez tırnak kullanımının bilinen en yaygın zararı ise tırnakların renginin değişmesine sebep olabilmesidir. Ancak bu durum protez tırnağın bakımı ile engellenebilmektedir. Bir diğer bilinen zararı işe tırnakların içe doğru uzamasına sebep olabilmesidir. Ancak bu iki durumda da protez tırnağın zararlı olması için düzenli olarak bakımının yapılmaması sebep olarak görülmektedir. Aynı zamanda bu zararlar kısa sürede düzeltilebilir olduğundan kişi ptotez tırnak kullanımına devam edebilmektedir.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Takma Tırnak başlıklı makalemizde protez tırnak, takma tırnak ve Takma Tırnak Fiyatları Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-02-28T13:44:52+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp