Protez Tırnak Yaptırma

Ana Sayfa » Protez tırnak » Protez Tırnak Yaptırma

Protez Tırnak Yaptırma

Bayanların günümüzde çok fazla tercih ettiği protez tırnak sayesinde tırnaklar daha bakımlı, parmaklar daha uzun ve ince görünürken tırnaklar daha sağlıklı görünüyor. Protez tırnaklar özellikle tırnaklarından rahatsız olan, ince ve kırılan tırnaklarda tercih ediliyor. Bu sayede sürekli tırnak bakımı yaptıramayan kadınlar için oldukça kolaylık sağlanmış olur.

Protez Tırnak Nedir?

Tırnakları kırılgan olan, tırnaklarında mantarı geçmiş olan ve tırnak yeme alışkanlığı olan kadınlar için protez tırnaklar tercih ediliyor. Hem ayak hem de ayak tırnaklarında rahatlıkla uygulanabilir. Tırnakların şekli ve uzunluğu isteğe göre karar verilir. Uygulama yapılan tırnaklar kısa sürede hazır hale geliyor ve uzun süre kullanılabiliyor. İstenildiği zaman bir sıvı madde ise kolaylıkla çıkarılabiliyor. Günlük bakımda ise metal törpü kullanımı tırnağa zarar verdiği için protez uygulanan tırnağa sadece kağıt törpü ile işlem yapılmalıdır. Ayrıca tırnaklarda oje çıkarma işlemi aseton maddesi içermeyen ole çıkarıcılar kullanılarak yapılmalıdır. Aksi takdirde yapılan proteze zarar verilir. Tırnaklarda mantar ve benzeri hastalık durumları var ise uygulama yapılmamaktadır. Fakat iyileşen ve yapısı bozulan tırnaklara uygulama yapılabilir. Protez sayesinde uygulama yapılan tırnaklar daha kolay ve sağlıklı bir şekilde uzatarak sağlıklı bir görünüm elde edilmiş olunur.

Uygulama Nasıl Yapılır?

Bu uygulama istenildiği takdirde ve hastalıklar haricinde her türlü tırnak yapısına uygundur. İstenilen hazır uzun tırnaklar uygulanacak olan tırnakların uç kısımlarına doğru, koruyucu madde sürüldükten sonra yerleştirilir. Daha sonra istenilen şekil ve uzunluğa göre törpüleme işlemi yapılır. Takılan tırnak ile kişinin kendi tırnağı eşit olana kadar bu törpüleme işlemene devam edilir. Yaklaşık bir saat sonra tırnaklar hazır olur ve üzerine istenildiği takdirde oje ve bakım ürünleri uygulanabilir. Doğal göründüğü için dışarıdan anlaşılmaz ve rahatsızlık hissi vermez. Uygulama yapılan tırnaklar diplerinden uzadıkları zaman bakım yapılmalıdır. Bu bakım işlemi yaklaşık bir saat sürer ve devamlı bakım sayesinde çok uzun yıllar kullanılabilir. Sağlık Bakanlığından onaylı ürünlerle işlem yapıldığı için sağlığa zararı yoktur ve tırnağın doğal yapısını bozmaz.

Protez Tırnak Çeşitleri

Protez tırnağın jel ve akrilik olmak üzere iki adet çeşidi bulunuyor. Tırnağa hangisinin uygulanacağı ise uzmanlar tarafından tırnağın şekline, yapısına ve sağlığına göre karar veriliyor. Jel tırnaklar, kadınlar için en çok tercih edilen protez türüdür. Yapılış aşaması için üç aşamadan oluşuyor. İlk önce tırnak üzerine jel sabitleniyor. Jel tırnağa yayılarak tırnağa uygun şekilde biçimlendirilir. Son olarak ise parlatıcı maddeler sürülerek pürüzsüz görünmesi sağlanır. Oldukça dayanıklı bir protez şeklidir. Bu uygulama tırnakları daha sağlıklı ve dayanıklı olan kişilere uygulanır. Uygulama yapılan tırnaklarda jel kolayca çatlama ve soyulma yapılmadığı için uzun süre kullanılabilir. Akrilik protez çeşidi ise daha kırılgan yapılı tırnaklara uygulanıyor. Uzmanlar ilk önce toz ve sıvı karışımını tırnağın yüzeyine uygular. Daha sonra sertleşmesi beklenir. Tırnağın uç kısmına doğru plastik olan protez yerleştirilir ve kalan kısmı hazırlanan karışım ile doldurulur. Bu protez şekli diğer jel yöntemine göre daha yapay görülür. Ve yapım kısmında koku yayılmaktadır. Bu sayede çok daha sağlam tırnaklara sahip olunur.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Tırnak Protezi başlıklı makalemizde protez tırnak, Tırnak Protezi ve Tırnak Protezi Nasıl Yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-07-11T11:40:12+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp