Protez Tırnak Ümraniye

Ana Sayfa » Protez tırnak » Protez Tırnak Ümraniye

Protez Tırnak Ümraniye

Kişisel bakım herkes için çok önemlidir. Özellikle bayanlar ellerine ayrı bir özen gösterirler. Tırnak bakımlarını yaparak daha bakımlı görünmeye çalışırlar ve yatıkları bakımlar kendilerine öz güven vermektedir. Çeşitli nedenlerden dolayı zarar gören tırnaklar estetik görüntüyü bozacaktır. Protez tırnak Ümraniye bölgesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak mevcut tırnak üzerine yapılan bir işlemdir. Çeşitli nedenlerle zarar görmüş, kolay şekil verilemeyen ya da geç uzayan tırnaklar üzerine hazır protez tırnaklar kullanılabilmektedir. Protez tırnak gerçek tırnak üzerine yerleştirilmeden önce tırnak üzerine koruyucu maddeler konulur ve üzerine protez tırnak yerleştirilir. Bu işlem gerçek tırnağın zarar görmemesi için uygulanır. Protez tırnaklar düzenli olarak bakımı yapıldığı zaman yaklaşık 6 ay süre sorunsuz kullanılabilmektedir. İsteyenler kısa süreli olarak kullanabilmektedir. İstenildiği zaman çıkartması oldukça kolaydır. Genellikle bayanlar tarafından daha güzel görünebilmek için tercih edilen bir tırnak çeşididir.

Protez Tırnakların Kullanımı

Protez tırnaklar düzgün yerleştirildiğinde gerçek tırnağınız gibi kullanmaya başlarsınız ve kendinizde bir fazlalık gibi hissetmezsiniz. Protez tırnak üzerine oje yaparak doğal tırnak gibi kullanabilirsiniz. Protez tırnaklar gerçek tırnaklara oranla oje gibi maddeleri daha uzun süre üzerinde muhafaza edebilmektedir. İstediğiniz tırnak uzunluğuna göre protez tırnak seçimi yapabilirsiniz. Önemli olan kullanım esnasında protez tırnakların kimyasallara temas etmemesine özen göstermelisiniz. Evinizde temizlik yaparken ya da bulaşık yıkarken eldiven kullanmalısınız. Protez tırnaklarınız üzerine sürmüş olduğunuz ojeleri çıkarmak için aseton içermeyen çıkarıcıları kullanmalısınız. Banyoda kullandığınız sabun ve şampuan protez tırnağınızı etkilemeyecek ve rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Kimler Yaptırabilir?

Protez tırnak her şeyden önce estetik görünüm sağlamak için yapılmaktadır. Çocukluktan bu yana tırnak yeme alışkanlığı olanlar ve bundan vazgeçemeyenler için protez tırnak önerilmektedir. Bayanların tırnak yapıları daha hassastır ve kırılgan özelliğe sahip tırnağı olanlar protez tırnak yaptırabilir. Çalışan birçok kadın işi gereği şık görünebilmek için uzun tırnağa ihtiyaç duyabilir. Ancak tırnak uzatmak için yeterli vakti olmayanlar protez tırnak kullanarak istedikleri uzunlukta tırnağa sahip olabilirler. Dikiş işleri ile uğraşanlar ile müzik aleti çalarken tırnaklarına kullananların protez tırnakları rahatlıkla kullanabildiği görülmektedir. Eğer elinizde ya da tırnaklarınızda mantar hastalığı varsa protez tırnak yapılmamaktadır. Bu hastalıktan tamamen kurtulduktan sonra protez tırnak kullanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Her el ve tırnak yapısına göre protez tırnak çeşitleri bulunmaktadır. bayanlar için yapılacak protez tırnak uygulamalarında, tırnak yapısına uygun seçim yapılır ve tırnak üzerine yerleştirilir. Yapıştırma işlemi iç kısmı kaplayacak ve uç kısma doğru yapılmalıdır. Protez tırnak yapıştırma işleminden sonra arada yükseklik farkı oluşmaması için yüzey eşit seviyeye gelecek şekilde törpülenmelidir. Aradaki yükseklik farkı giderildikten sonra akrilik kullanılarak pürüzsüz hale getirilir. Törpüleme işlemi bir defa yapılmalıdır. Protez tırnakların tüm işlemleri bittikten sonra günlük hayatta kullanacağınız ojenizi sürebilirsiniz. Gerçek tırnak alt tarafta uzama yaptığı için protez tırnağın ayda bir kez yenilenmesi gerekmemektedir. Gerçek tırnak bakımı yapıldıktan sonra tekrar protez tırnak yapıştırma işlemleri yapılabilir. Protez tırnaklardan sıkılmaya başladığınızda ilk yaptırdığınız yere giderek çıkartılmasını sağlayabilirsiniz. Çıkama işlemleri için çeşitli malzemeler kullanılır ve kolayca yerinden çıkartılır.

Protez Tırnak Ümraniye
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Protez Tırnak Çekmeköy başlıklı makalemizde protez tırnak, Protez Tırnak Çekmeköy ve Protez Tırnak Çekmeköy Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-02-25T00:45:57+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp