Protez Tırnak Fiyatları Protez Tırnak Nedir

Ana Sayfa » Protez Tırnak Fiyatları Protez Tırnak Nedir
Protez Tırnak Fiyatları Protez Tırnak Nedir2019-04-15T18:15:49+03:00

Protez Tırnak Fiyatları - İstanbul Protez Tırnak Fiyatları - İndirim Fırsatı

Kişisel bakımda vazgeçilmez olan tırnaklar, bakımlı oldukları zaman insana öz güven verir. El ve ayak tırnaklarında tırnak yatağının bozukluğu, tırnak yeme sorunu, tırnak mantarı gibi sorunlar estetik görüntünün de bozulmasına sebep olmaktadır. Bunun için çözüm protez tırnak yaptırmaktır.

Protez Tırnak Nedir?

Protez tırnak el ve ayaklara uygulanabilir. Tırnaklarda oluşan sorunların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Uygun boy ve şekillerde tırnağa uygulama yapılır. Yapıldıktan sonra törpülenir ve uygun olan şekil verilir. Daha sonra besleyici tırnak eti yağı ile tırnak etlerine masaj yapılır. Yaklaşık bir saatte tamamlanır. Protez tırnak bakımı ayda bir kere yapılmalıdır.

Protez Tırnak Çeşitleri

Jel protez tırnak: Tırnağa jelimsi bir sıvı sürülür. En çok tercih edilen yöntemdir. Dayanıklılık bakımından oldukça dayanıklı bir yöntemdir. Jel sıvı tırnağa 3 aşamada uygulanır. İlk aşamada jel sıvı tırnağa sabitlenir. İkinci aşamada kıvamı daha yoğun olan bir jel sürülür. Bu jel ile birlikte tırnağa şekil verilir. Son aşamada ise jel ve tırnağa son dokunuşlar yapılır. Işıl ışıl bir görünüm yakalaması sağlanır.

Akrilik protez tırnak: Bu yöntemde özel bir toz sıvı kullanılır. Bu uygulama diğer uygulamaya göre daha yapay bir görünüm elde edilmesini sağlar. Yani doğal görünmemektedir. Tırnak ucuna plastik olan protez tırnak yerleştirilir ve özel karışım ile tırnağın geri kalan kısmı doldurulur.

Protez Tırnak Fiyatları

Protez tırnak uygulaması çok farklı şekillerde olabilir. Kullanılan malzemeler ve yöntemler protez tırnak için verilecek olan miktarında değişmesinde neden olur. En çok tercih edilen yöntemler arasında jel protez tırnak ve akrilik protez tırnak vardır. Bu iki yöntem arasındaki temel fark jel uygulamasında tırnağın akrilik uygulamaya oranla daha doğal görünmesidir. Protez tırnak işleminde fiyatlar uygulamanın yapıldığı yere göre de değişkenlik gösterir. Protez tırnak fiyatları 200 ile 300 lira arasında değişmektedir. Protez tırnak yapımında tercihinizi Nail Stilden kullanmanız hem uygun fiyatlar hem de kaliteli hizmetten yararlanacağınız anlamına gelmektedir. Detaylı bilgiler için www.nailstil.com sitesini ziyaret edebilir, hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

Protez Tırnak Uygulaması

Uzun hazır tırnaklar olan protez tırnak esas tırnağın üzerinde bazı koruyucu maddeler sürüldükten sonra uygulanır. Özellikle tırnak yeme problemleri olanlar için çözüm yoludur. Bunun dışında kırılgan tırnaklara ve uzun tırnak isteyenlere uygulanabilir. Protez tırnak uygulaması her el ve tırnak çeşidine uygulanabilir.

Yapılacak kişilere ilk önce kendi tırnaklarının yapısında protez tırnak yerleştirilir. Ama bu tırnak bütün yüzeye yayılmaz. Uç kısma doğru yapıştırılır. Takılan tırnak kendi tırnağınızın seviyesinde olacak şekilde törpülenir. Arada bir fark olmamalıdır. Eşit hale gelmesi sağlanır. İki çeşit uygulamadan hangisi isteniyorsa o yöntem uygulanır. Protez tırnaklar takıldıktan sonra oje sürülebilir. Bu işlemler yaklaşık 1,5 saat sürmektedir. Tırnak uzamasına bağlı olarak yaklaşık 1 ay içerisinde protez tırnakların yenilenmesi gerekir.

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Yapılan uygulama merkezine gidilerek çıkarma işlemi için yardım alınabilir. Uygulama yapılan malzemenin yine benzeriyle protez tırnaklar çıkarılır. Çıkarma işleminden sonra incelen tırnak tekrar gelmeye başlayacaktır. Profesyonel yardım almadan protez tırnak çıkarma işleminin yapılması doğru değildir. Kalıcı sorunlarla karşılaşılabilir.

Son Yazılar

Protez Tırnak Fiyatları Protez Tırnak Nedir
5 (100%) 6 votes

Randevu Al

× WhatsApp