Protez Tırnak Çekmeköy

Ana Sayfa » Protez tırnak » Protez Tırnak Çekmeköy

Protez Tırnak Çekmeköy

Bakım ve güzellik sektörlerinde her geçen gün yaşanan gelişmelerin bir diğer ürünü de protez tırnak uygulamalarıdır. Protez tırnak çekmeköy uygulaması uygulanan kişiye estetik ve sağlıklı bir tırnak görünümü kazandırmaktadır. Sık sık manikür ve tırnak bakımı yaptırmaya ihtiyacı olan kadınların büyük bir kurtarıcısı olan protez tırnak uygulaması, birçok kişi tarafından takma tırnaklar ile karıştırılmaktadır. Protez tırnaklar takma tırnaklar ile karşılaştırıldığında çok daha doğal bir görünüme sahip ve çok daha kolay uygulanan bir yöntemdir. Protez tırnak uygulaması alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapıldığı zaman, uygulama yapılan kişinin doğal tırnaklarından ayrılması imkansızdır.

Nasıl Uygulanır?

Protez tırnak kişinin doğal tırnakları üzerinde koruyucu bir madde sürüldükten sonra uygulanır. Böylece doğal tırnaklara zarar verilmesi maksimum seviyede sağlanmış olur. Ne kadar kaliteli malzeme kullanılırsa alt kısımda kalan doğal tırnağın sağlıklı biçimde nefes alması sağlanmış olur. Protez tırnak üzerine oje sürülmesine izin verecek yapıdadır hatta protez tırnağa uygulanan oje doğal tırnağa uygulanan ojeye kıyasla çok daha kalıcı olacaktır. Protez tırnak uygulama çeşitleri bakımından üç çeşittir.

  1. Jel Tırnak

Bu uygulamada tırnağa jele benzeyen bir sıvı uygulanır, en çok tercih edilen protez tırnak uygulamasıdır. Dayanıklı olması sebebi ile hem uygulamayı yapan uzmanlar hem de uygulamayı yaptıranlar tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Bu uygulamada 3 katman jel uygulanmaktadır. Birinci katman tırnağı yapıştırmak için kullanılır, ikinci katman protez tırnağı oluşturan kısımdır, 3 katman ise tırnağa parlaklık ve doğal yapı kazandırmak için kullanılan katmandır.

  1. Akrilik Tırnak

Polimer ve monemer materyallerinin karışması sonucu oluşan kimyasal tepkime sonucunda meydana gelen sertleşme prensibine dayalı bir protez tırnak uygulamasıdır. Doğal tırnağa çok daha iyi yapışması için de primer kullanılmaktadır. Tırnak ucuna plastik uzun tırnaklar yapıştırılır, tırnağın üzeri ince bir akrilik madde ile doldurulur ve daha sonra törpü yardımı ile tırnağa doğal bir şekil verilir. Bu uygulama, işlemi yapacak olan kişinin el becerisine bağlı olarak ortalama 1 saat kadar sürmektedir. Yaklaşık 20-25 gün içerisinde doğal tırnakların uzamasına bağlı olarak dip dolgusuna ihtiyaç duyulacaktır.

  1. Dipping Tırnak

Protez tırnak uygulamalarına yeni başlayanlar için önerilen bir sistemdir. Akrilik uygulama sistemi ile karşılaştırıldığında kokusuz bir uygulamadır, diğer uygulamalar ile karşılaştırıldığında daha mat bir görünüm sergilemektedir. Uyulama süresi yaklaşık 45 dakikadır ve yine 20-25 gün sonra dolgu işlemi gerektirmektedir.

Protez tırnağın faydalarına gelecek olursak;

  • Protez tırnaklar oldukça güzel, estetik ve bakımlı bir görünüm sunmaktadır.
  • Tırnak yeme alışkanlığı bulunan kimselerde protez tırnak kullanımı önerilmektedir. Protez tırnaklar sayesinde tırnak yeme alışkanlığı terk edilecektir.
  • Sürekli manikür ve tırnak bakımı yaptıran ya da yaptırmak zorunda olan kişiler için kurtarıcı bir uygulama olan protez tırnak uygulaması, uygulandıktan sonra 1 ay kadar estetik ve bakımlı tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.
  • Tırnakları sürekli olarak kırılan kişiler için de oldukça önemli bir uygulama olan protez tırnak uygulaması, tırnakları zor uzayan kişiler için de hayat kurtarıcı bir uygulamadır.

Protez tırnak Çekmeköy ihtiyaçlarınızda profesyonel ve uzman kadro ile müşterilere kaliteli ve garantili olarak hizmet verilmektedir.

Protez Tırnak Çekmeköy
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Jel Tırnak başlıklı makalemizde jel tırnak, Jel Tırnak Uygulama ve Jel Tırnak Uygulması hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-04-15T19:30:07+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp