Protez Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Ana Sayfa » Protez tırnak » Protez Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Protez Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Kendi tırnağınızın üstüne göre uygulanan protez tırnak, tırnakları geç uzayanlar, tırnaklarını yiyenler ve şekil verdirmek isteyenler için mükemmel bir kurtarıcı durumundadır. Gerçek tırnağınızın üstüne bir kaç koruyucu madde koyulduktan sonra yapılmaktadır. Bu nedenle protez tırnak gerçek tırnağınıza zarar vermez. Peki, Protez Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Protez Tırnak Kullanımı

Bizden bir parça gibi olduğundan dolayı fazlalık gibi veya her zaman çıkacakmış gibi hissi yaratmaz. Tamamen doğal bir görünüm olan tırnağa istediğiniz ojeyi sürebilirsiniz. Uzunluğunu ayarlamak sizin tercihinizdir.

Protez Tırnak Bakımı Yapma İşlemi

Protez tırnak bakımı oldukça önemli ve hassas bir konudur. Protez tırnak bakımına genellikle yenileme veya dolgu adı verilmektedir. Tırnakların uzamaları kişiden kişiye sürekli değiştiği için protez tırnak bakım zamanları da kişiden kişiye değişmektektedir. Burada en önemli husus protezin bakım zamanlarının en hassas şekilde ayarlanmasıdır. Doğru zamanlarda bakımı yapıldığında protez tırnak daha uzun ömürlü olmaktadır. Kendi tırnaklarınızın üzerinde protez varken de uzayacağından tırnaklarınızın diplerinde belli bir boşluk oluşacaktır. Sonradan yapılan protezin yüksekliği ile doğal kendi tırnağınızın yüksekliği farklı olduğu için altta uzayan tırnak dip kısımlarında boşluklar yaratacaktır. Bu oluşan boşluklara dolgu yapılması protez tırnak bakımına girer. Protez tırnak bakımının en temel aşaması elektrikli törpü yardımı ile en üst katmanlar alınarak yapılmaktadır. En üst katmanda bulunan cila en zararsız şekilde temizlenmektedir. Doğal olan tırnaklarınıza zarar vermeden elektrikli törpü yardımı ile kesinlikle doğal olan tırnaklarınıza değdirilmemelidir. Geriye kalan işlemler ise normal törpü yardımı ile halledilmektedir. Tırnaklarda oluşan boşluklar için özel malzemelerinden dolgu yapılmalıdır. Tırnak akrilik tozuna batırılarak ardından özel bir jel sürülmelidir. UV şınları protezin kalıcı olmasını sağlar. UV oje sürülüp UV ışığın altında bekletilmelidir.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan NEDEN PROTEZ TIRNAK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2018-10-22T13:04:51+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp