Protez Tırnak Acıbadem

Ana Sayfa » Kuaför » Protez Tırnak Acıbadem

Protez Tırnak Acıbadem

Protez tırnak, tırnakları güçsüz, zayıf, kısa ve şekilsiz olan kişilere uygulanan bir estetik işlemi olarak biliniyor. Yapılan estetik işlemi sonrası tırnaklar daha estetik ve sağlıklı bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca orjinal tırnakların alttan uzaması beklenirken üst görüntünün daha bakımlı olması sağlanıyor. Protez tırnak acıbadem semtinde nail stil öncülüğünde yapılıyor. Protez tırnaklar takma tırnak ve jel yöntemi olmak üzere iki şekilde uygulanıyor.

Takma Tırnak Yöntemi İle Protez Tırnak

Bu işlemde oje yapılmadan manikür uygulanıyor. Diğer taraftan tırnaklar, tırnak etleri ve eller protez için uygun hale getiriliyor. Özel bir sıvı yöntemi ile sağlam takma tırnaklar tırnaklara yapıştırılıyor. Takma tırnaklar tırnakların yapısına göre bütün olarak veya uç kısım olarak takılıyor. Daha sonra tırnağın hem sabit hem de sağlam olması için özel yoğun bir ışık tırnak üzerine birkaç saniye tutuluyor. Takılan protez tırnağa belli bir boyut veriliyor. Uç ve üst kısımlardaki çıkıntılar giderilip pürüzsüz hale getiriliyor. Protez üzeri temizleniyor ve koruyucu bir ilaç sürülüyor. Ojeye benzeyen bu ilacın koruma ve sağlamlaştırma özellikleri bulunuyor. Kişisel tercihe göre oje veya cila uygulaması yapılmasının ardından tırnaklar kurutuluyor ve takma tırnak yöntemi ile protez tırnak tamamlanıyor.

Jel Yöntemi İle Protez Tırnak

Jel yöntemi takma tırnak yöntemine kıyasla daha yeni bir yöntem olarak ortaya çıkıyor. Jel yönteminde kişinin kendi tırnağı üzerine özel ve kıvamlı bir jel sürülüp şekillendirme işlemi yapılıyor. Manikür ile el ve tırnaklar, protez için hazırlanıyor. Özel bir el aleti ile tırnak pürüzsüz hale getiriliyor ve bir parça jel koyuluyor. Koyulan jel sonrası fırça ve sert el aletleri kullanılarak tırnak formunda şekillendiriliyor. Bu aşamada uygulayıcının el becerisi de büyük önem taşıyor. Yapılan tırnak özel bir cihazın ışığı ile sabit hale getiriliyor. Sabitleme işleminin ardından tırnak ucu için beyaz renkte bir jel ile tırnak ucu oluşturuluyor ve yeniden aynı ışık kullanılarak sabitleme aşaması yapılıyor. Bu aşamaların tamamlanmasının ardından sabitleşen tırnak pürüzsüz hale getiriliyor ve şekli revize ediliyor.

Kimler Protez Tırnak Yaptırabilir?

Öncelikle tırnak yeme problemi olan kişiler için protez tırnak işlemi ideal olarak görülüyor. Kırılgan tırnak yapısına sahip olan bayanların da protez tırnak işlemini yaptırmaları gerekiyor. Tırnak uzatmaya vakit bulamayan bayanlar için de protez tırnak oldukça faydalı bir işlem olarak görülüyor. Müzik ve dikiş gibi tırnakların sık sık kullanıldığı işlerde çalışan kişiler de istedikleri takdirde protez tırnak işlemi yaptırabiliyor. Ayrıca kişilerin istedikleri tırnak uzunluğuna göre protez tırnaklar yapılabiliyor. Protez tırnaklar şampuan ve sabun gibi kimyasal maddelerden de etkilenmiyor. Buna rağmen kişilerin protez tırnaklarını kimyasal maddelerden uzak tutmaları gerekiyor.

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır?

Protez tırnaklarını çıkarmak isteyen kişiler merkeze giderek yardım alabiliyor. Uygulama yapılan malzemenin benzerleri kullanılarak protez tırnaklar çıkarılıyor. Çıkarma işleminin ardından incelen tırnak yüzeyi bir süre sonra kendine geliyor. Uzman kişilerden yardım almadan tırnak çıkarma işleminin yapılmaması gerekiyor. Aksi takdirde kişilerin kalıcı sorunlar ile karşılaşması mümkün olabiliyor. Diğer taraftan tırnakların soyulmaması için kişilerin bu konuda uzman kişilerden yardım alması büyük önem taşıyor.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Topuk Çatlakları Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2019-02-22T12:18:03+03:00Kuaför|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp