Pedikür

Ana Sayfa » Videos » Pedikür

Pedikür

Pedikür günlük hayatta sık duyduğumuz kelimelerden birisidir. Tanım olarak pedikür, ayak tırnak bakımı olarak tanımlanmaktadır. Ayak sağlığına ve ayaklarının iyi görünmesine özen gösteren kişiler pedikür işlemlerini daha sık yaptırmaktadır. Pedikür işlemlerinde ayak tırnaklarına istenilen şekil verilmekte, tırnak diplerindeki etlerin şekillendirilmesi, tırnak batması gibi durumların düzeltilmesi gibi işlemler yapılır. Özellikle gün boyu ayakkabı içerisinde kalan ayaklarda sertleşmeler görülecek ve estetik yapısını kaybedebilecektir. Bu uygulama ile ayaklarınızı dinlendirebilir, bakımını yaptırabilir ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Nerede Yaptırmalıyım?

Özellikle şehir merkezlerinde birçok bayan kuaförü olarak hizmet veren yerlerde, bayanlara pedikür ve manikür hizmetleri de verilmektedir. Kendinize vakit ayırabiliyorsanız burada ayaklarınızın bakımlarını yaptırabilirsiniz. Ancak birçok bayan kullanılan kremlerin marka ve özelliklerini bilmeden dışarıda pedikür yaptırmak istemezler. Bunu için evlerinde kendileri ayak bakımlarını yapabilmektedir. Kendiniz haftada bir ayak bakımlarınızı yaparak ayaklarınızın daha güzel görünmesini ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Merkezimizde ayak bakımlarınız, el bakımlarınız, tüm cilt bakımlarınız özenle yapılmaktadır. Pedikür işlemlerini yaparken, ayaklarınızı dinlendirmek için sıcak su kabı içerisine bitkisel maddeler atarak ayaklarınızın daha yumuşak olmasını ve dinlenmesini sağlıyoruz. Tırnak diplerine yumuşatıcı kremler uyguluyoruz. Ayaklarınız yumuşadıktan sonra tırnak diplerindeki ölü deriyi alıyoruz. Törpü ile tırnaklarınıza şekil vererek daha sağlıklı olmalarını sağlıyoruz. Şekillendirme ve törpüleme bittikten sonra, bakım kremi sürüyoruz ve biraz bekletip üzerine tırnak güçlendirici sürerek uzun süre korunmasını sağlıyoruz. Ayak bakımında topuk bölgelerinde oluşan ölü deriyi kaldırmak için ponza taşı kullanıyoruz. Ayaklarınızda sık terleme oluyorsa, istenmeyen kokular için pudra kullanıyoruz.

Tırnak Bakımı

Günlük hayatımızda yanlış ayakkabı kullanmak ya da evde iş yerinde ayağımızı sert cisimlere çarparak tırnaklarımızın kırılmasına neden olabiliyoruz. Kırılın tırnaklar rahatsızlık vermekte ve sağlık sorunu oluşturmaktadır. Ya da beslenme bozukluğundan kaynaklı olarak kalsiyum eksikliği durumlarında tırnaklar daha çabuk deforme olabilmektedir. Tırnaklarda kuruma olduğunda daha çabuk kırılmaktadır. Tırnak bakımlarınızı merkezimizde kaliteli ürünler kullanarak en iyi şekilde yapmaktayız. Kırılan tırnaklar için çeşitli losyonlar ve bitkisel yağ karışımı kremler kullanıyoruz. Kırılan tırnağın kırık bölümü törpü ile düzeltilerek şekillendirilmektedir. Tırnaklarınıza iyi bir terapi olması için ılık zeytin yağı içerisine 5 – 10 dakika bekletiyoruz. Tırnak ve derinin yağın güçlendirici özelliğini emmesini ve alt hücrelerinin güçlenmesini hedefliyoruz. Vücudumuzun bütün yükünü çeken ayaklarımız her zaman en iyi bakımı hak etmektedir. Bakımlı ve sağlıklı ayaklar yorgunluğumuzun daha çabuk atılmasına sağlayacaktır.

Etkili Ayak Bakımı

İş hayatında ayaklarımız saatlere ayakkabı içerisinde kalmakta ve yaşanılan stresler, hava sıcaklıkları, uzun süre ayakta kalmanın yorgunluğu gibi birçok olumsuzluktan en fazla etkilenecektir. Ayaklarınızın bakımlarını düzenli olarak yaptırarak daha sağlıklı kalabilir, kendinizi dinç hissedebilirsiniz. Etkili bir ayak bakımı yaparken, merkezimizde terapistlerimiz, ayaklarınızın topuk bölümlerine ve geneline nemlendirici ürünler ve losyonlar ile masaj yapmaktadır. Ayaklarınızı dinlendirdikten sonra, tırnaklarınıza ve tırnak dibi etlerine kremler sürerek yumuşamasını sağlıyorlar. Sizlerde evinizde günlük olarak yatmadan önce topuklarınıza vazelin türü yumuşatıcılar sürerek ayaklarınızın yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz. Merkezimize geldiğinizde ayaklarınızdaki ölü deri dokuları temizlenmekte, tırnak bakımlarınız yapılmakta ve tırnaklarınıza şekil verilerek sağlıklı uzamaları sağlanmaktadır.

Rate this post
2019-03-07T14:43:02+03:00Videos|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp