Microblading (3d Kıl Tekniği) Nasıl Uygulanır?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

 

 

Randevu Al

Microblading Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Seyrek, dökülmüş ve hoş olmayan görünümü ile güzelliğinize gölge düşüren kaşlarınızdan kurtulmaya ne dersiniz? Microblading tekniği ile tamamen doğal ve gür görünen, yüz hatlarınıza uygun, hayallerinizdeki kaş şekline kısa bir süre içerisinde kavuşabilir; kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bir çeşit kaş kontörü uygulaması olan Microblading; kendi içerisinde 3d kıl tekniği, permanent micro point ve permanent micro simulacrum olacak şekilde 3’e ayrılıyor ve tüm uygulamalar; kişiye doğal kaş görünümünü kazandırmayı hedefliyor.

Microblading(3d Kıl Tekniği) Nedir?

 

Son yılların en gözde kaş kontörü uygulamaları arasında kabul edilen Microblading, tek kullanımlık iğneler yardımıyla derinin alt kısmına boya enjekte edilmesini ifade ediyor. Kaş deri alt kısmına enjekte edilen boyalar; tamamen bitki köklerinden üretildiği yani herhangi bir kimyasal madde içermediği için bu uygulama sağlık açısından hiçbir sorun teşkil etmiyor.

Microblading kaş kontörü uygulaması sonrasında aynaya baktığınızda gördüğünüz kaşlarınızı hiçbir şekilde normal kaşlarınızdan ayırt edemiyorsunuz. Çünkü Microblading uygulaması sırasında doğal kaştan ayırt edilemeyecek şekle sahip olan kaş kılları çiziliyor.

Yağlı ciltlerde kalıcılık süresi azalan bu uygulamanın ömrü ise ortalama 2-3 yıl. Uygulama 20  gün aralıklarla olacak şekilde 2 seans şeklinde gerçekleşiyor. Her bir seans ise yaklaşık 1 saat sürüyor.

Microblading (3d Kıl Tekniği) Nasıl Uygulanır?

 

  • Microblading uygulaması; kişinin yüz güzelliğini en iyi şekilde ön plana çıkaran, yüz tipine uygun kaş şeklinin çizilmesi ile başlıyor.
  • Kaş şeklinin çizilmesinin hemen ardından tek seferlik kullanılan, daha önce kullanılmamış çoklu iğneler yardımıyla doğal renkteki boyalar; epidermis isimli en üstteki deri katmanına enjekte ediliyor.
  • Deriye natural bir renk veren bu madde; ilk hafta normal kaştan daha koyu görünse de bir hafta gibi kısa bir süre içerisinde kaş kendi doğal rengini alıyor.
  • Oldukça başarılı bir kalıcı makyaj uygulaması olan Microblading seansı sırasında deri uyuşturulduğu için kişi, herhangi bir acı ya da ağrı da hissetmiyor.
  • 2-3 yıl boyunca silinmeden kalmayı başaran kaş boyalarının renginde solma ile karşılaştığınızda tekrar Microblading yöntemine başvurabiliyorsunuz.

Microblading(3d Kıl Tekniği) Uygulamasını Kimler Yaptırabilir?

 

Şayet kaşlarınızın şekilsiz oluşundan, sürekli dökülmesinden ya da seyrekliğinden şikayetçiyseniz; bu uygulamayı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Hamilelerin, şeker hastalarının, pıhtılaşma ve kanama bozukluğu olan kişilerin ise bu uygulamadan uzak durması gerekiyor.

3d kıl tekniği fiyatları ise uygulamayı gerçekleştiren klinik ve uzmana göre değişiklik gösterebiliyor.

Uygulama esnasında kimyasal madde içeren, sağlığı tehdit edici boyaların kullanılmaması adına Microblading yapan kişinin bu konuda eğitimli ve profesyonel olduğundan emin olmalısınız. Aksi halde uygulama sonrası kaşlarınızda kabuklaşma, ağrı vb. sorunlar ile karşılaşabilir; kaş şeklinizden memnun kalmadığınız takdirde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Randevu Al

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ARAYINIZ
WhatsApp Bilgi Alın

Protez Tırnak