Medikal Ayak Bakımı

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 tırnak mantarıGün boyunca aktif olarak insan vücudunu taşıyan, günün büyük bir çoğunluğunu çorap veya ayakkabı içerisinde geçiren ayaklar, sürekli kullanımda olan eller zamanla patolojik sorunlar yaşamaya başlar. Bu sorunlarla ilgilenen uzmanlara podolog adı verilir. Özellikle diyabet rahatsızlıkları ile ortaya çıkan tırnak problemleri ile ilgilenen podiatri uzmanları aslında  diyabet sorunu olmayan bireylerin ayak bakımı için de çalışmalar yürütmektedir.

 

Neden Medikal El Ayak Bakımı Yaptırılmalıdır?

 

Sağlıklı deri ile mikroorganizmaların patolojik sorunlara yol açmasını engellemek mümkündür. El ve ayaklar vücudun en çok yıpranan ve kullanılan uzuvları olduğundan dolayı kesik, darbe ya da yarıklar sebebi ile enfeksiyon kapabilir. Bu nedenle medikal el ayak bakımına dikkat etmek gerekir. Enfeksiyon oluşumları kendini farklı şekillerde ortaya çıkarır. Tırnaklara bakım uygulanmadığında çeşitli mikroorganizmalar yerleşir ve  çatlama, kırılma, küflü tırnak, yeşil tırnak, siyah tırnak gibi sorunlu tırnakların meydana gelmesini sağlar. Yeterli nemlendirilmeyen ayak ve ellerde nasırlaşma başlar. En temel sorunların bile ciddi boyutlara ulaşabildiği hassas bir nokta olan el ve ayak bölgesinde aksatılan bakım ve tedaviler daha büyük sorunların habercisidir.

 

Medikal El Ayak Bakımı Gereken Durumlar Nelerdir?

Medikal el ayak bakımı bilinen manikür ve pedikür uygulamalarından oldukça farklıdır. Kesici aletlerle uygulanan, kozmetik ile dış görünüşü düzeltme amaçlı yapılan uygulamaların aksine medikal el ayak bakımı sağlık odaklı yapılmaktadır. Özellikle diyabetik hastaların el ve ayak bakımları ile başlayan çalışmalar nasırlı tırnakların tedavilerinde de etkilidir. Nasırların giderilmesi, deforme olmuş tırnaklara bakım uygulanması, mantarlı tırnakların bakımı, batık tırnak tedavisi, çatlak topuk bakımı medikal el ve ayak tedavileri ile ortadan kaldırılan patolojik sorunlar arasında yer almaktadır.  El ve ayak tırnaklarında aynı patolojik bozukluklar görülebilir. Tırnakların kalınlaşması veya batması hem elde hem de ayakta görülen sorunlar arasındadır. El tırnaklarında da mantar oluşumuna sık rastlanmaktadır. Medikal el ve ayak bakımında tıbbi cihazlar kullanılmaktadır. Steril ortamlarda yapılan uygulamalarda herhangi bir şekilde ağrı ya da acı ortaya çıkmamaktadır. Medikal el ve ayak bakımı uzman kişiler yani podologların gözetiminde Nail Stil’de yapmaktayız. Tedavi öncesinde teşhisin iyi yapılması tedavi sonrasında da takibine özen gösterilmesi önemlidir. Titizlikle yapılan çalışmalar sonucunda ortaya çıkan patolojik sorunlarda yüksek oranla başarılı çözümler elde etmiş bulunuyoruz.

 Randevu Al

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
BİLGİ ve RANDEVU İÇİN ARAYINIZ
WhatsApp Bilgi Alın

Protez Tırnak