Manikür

Ana Sayfa » Uncategorized » Manikür

Manikür

Dış görünüşün önemli olduğu ve her ortamda artı değer kattığı gerçeği artık kesin olarak insanlar tarafından benimsenmektedir. Bu dış görünüş içerisine kılık kıyafet, temizlik ve bakım konuları katılmaktadır. Bakım sınıfı içerisinde el ve tırnaklar en çok dikkat çeken uzuvlar olup tırnakların bakımı ayrıca daha bir hassasiyet gerektirir. Peki Manikür nedir? nasıl yapılır?

Manikür Nedir?

Şekilsiz uzayan tırnakların bir törpü ile şekillendirilmesi işlemine manikür denir. Tırnak törpüleme işlemi için tırnak yapısının bilinmesi önemlidir. Çok değişik şekillerde tırnaklara manikür yapmak mümkündür. Bu çeşitleri kare, oval, badem ve kısa tırnak manikürü olarak sınıflandırmak mümkün. Zevkinize uygun bir manikür çeşidi tercihleriniz doğrultusunda yapılır. Manikür işlemleri için gerekli olan araçlar metal yada sünger törpü, manikür suyu (ılık su, limon ve lavanta damlarından hazırlanır)

Bakımlı Tırnaklar

Kuaförlük sektörü terimleri arasında yer alan ve tırnak bakımını konu alan manikür işlemleri tırnakların canlı, sağlıklı ve güzel görünmesini sağlar. Bu alanda hizmet veren elemanlara da manikürcü denilir. Tırnakların sağlıklı görünmesi için manikür yapılması önemlidir.. Çünkü dış etkenlere bağlı olarak etkilenen tırnaklar çabuk kırılabilir.Genetiksel olarak ta tırnakların sağlıksız görünmesi bir diğer neden olarak sayılır. Her ne sebeple olursa olsun tırnakların canlı ve sağlıklı görünmesi için etrafındaki ölü derilerden arındırılması gerekir. Bu ve diğer ayrıntılı tırnak bakımı için kuaförden manikür hizmetleri almak gerekir.

Neden Manikür Yaptırmak Gerekir.

  • Sosyal ve iş çevrenizde tırnaklar ilk dikkat çeken unsurlardır. Bu ortamlarda diğer kişisel bakımlarla birlikte tırnak bakımı bir bütünlük sağlar.
  • Sağlıklı tırnaklar şık bir görünüm sağlar
  • Manikür edilen bakımlı tırnaklar öz güven sağlar.

Manikürün Faydaları

  • Tırnak yeme alışkanlığını ortadan kaldırır.
  • Tırnak yatağı bozukluklarını düzenli yapılan manikür ile ortadan kaldırmak mümkün.
  • Anti bakteriyel gurupta yer alan tırnak mantarlarının oluşumunu ortadan kaldırır.
  • Tırnakların pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Özellikle bayanlara özgü bir işlem olduğu düşünülse de manikürü şehirlerde yaşayan gerek bilgi ve gerek ise ekonomik ve sosyal düzeyi üst kademede olan erkekler de yaptırmaktadır.
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Ayak Bakımı başlıklı makalemizde Ayak Bakımı ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılmaktadır? hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-04-15T19:29:45+03:00Uncategorized|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp