MAKYAJ

Ana Sayfa » Kuaför » MAKYAJ

MAKYAJ

MAKYAJ VE MAKEUP

Her kadın bakımlı olmayı sever bu yüzden de makyaj ve benzeri yöntemlerle kendilerini güzel hissetmek, bakımlı olmak isterler.

Makyaj birçok amaç için güzel görünmeye imkan sunar,kusurları kapatmak amacı ile kullanılan kadınlar için oldukça önemli olan bir yöntemdir. Güzellik merkezlerinde, kuaförlerde yapılan, Makyaj çeşitleri tercihe bağlı olarak kalıcı ya da geçici olan makyajlar günümüzde oldukça popülerleşmiş ve yoğun bir ilgi görmektedir.

Makyaj çeşitleri, doğru teknikler ile uygulandığında, yüz hatlarını en iyi şekilde ortaya çıkararak güzel görünmesini sağlar, fakat makyaj iyi bir şekilde yapılamadığı takdirde bu kötü bir görünüme neden olabilir. Bundan dolayı makyaj yapan kişinin yüz hatlarını iyi bir şekilde bilmesi, kaliteli ve güvenilir makyaj malzemeleri tercih etmelidir, tonlama tarzı en küçük ayrıntılar mutlaka bilinmelidir.

Birçok makyaj çeşidi bulunmaktadır. Bunlar gündelik ya da özel günler için değişebilen makyaj çeşitleri bulunur.

MAKYAJ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

  • PORSELEN MAKYAJ: Porselen makyaj günümüzde oldukça sık kullanılmakta olan son derece etkili kapatıcı özelliğe sahip makyaj ürünleri kullanılarak cilt yapılandırma işlemi gerçekleşir, cilt yeniden canlandırılır. Porselen makyajı yapan ürünler, bu makyaj için kullanılan porselen makyaj kremlerive fondötenlerdir.

Makyaj türünün belirleyici faktörleri bunlardır. Makyaj çeşitleri Yüzde oldukça kalıcıbir etkiye sahip olan makyaj türü, özel günlerin olmazsa olmazı haline gelmiş durumdadır. Porselen makyajın en büyük avantajı yüzde bulunan kusurlar uzun saatler boyunca yok olabilmektedir.

  • GÜNLÜK MAKYAJ: Günlük makyajdenince akla hafif makyajlar gelir. Cilt kusurları genel olarak pudra yardımı ile saklanmaktadır. Gözlerde ise en çok rimel kullanımı görülmektedir. Dilendiği takdirde doğal renklerde far kullanımı da olabilmektedir. Dudaklarda ise en çok doğal tonlar tercih edilir.

 

  • GECE MAKYAJI: Gece makyajında renkler oldukça ağır tonlardadır. Gece makyajında yüz hatlarını daha çok belirginleştirme amacı bulunmaktadır. Dudaklarda tercih edilen ruj, kirpikleri dolgunlaştırmada kullanılan rimel yada uygulanan allık oldukça koyu olmaktadır. Makyaj çeşitleri arasında oldukça koyu olduğundan kısıtlı bir kullanım alanı vardır. Özellikle nişan, düğün ve özel günler ya da özel yemeklerde tercih edilmekte olan bir makyaj çeşididir.
Rate this post

Bir önceki yazımız olan Yaşlanma Karşıtı El Bakımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2019-04-15T20:24:33+03:00Kuaför|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp