Protez Tırnak ile Bozuk Tırnağın Düzeltilmesi

İstanbul Protez Tırnak Fırsatı,Uygulaması ,Protez Tırnak Nedir » Blog » Kuaför » Protez Tırnak ile Bozuk Tırnağın Düzeltilmesi

Protez Tırnak ile Bozuk Tırnağın Düzeltilmesi

Protez Tırnak ile Bozuk Tırnağın Anatomisi Düzeltilmesi

 

Canlıların türüne göre tırnak şekilleri değişmektedir. Beraberinde canlıların türlerine göre tırnak kalınlığı da yapısı da değişmektedir.  İnsanların tırnakları diğer canlılara nazaran farklıdır. İnsanların tırnakları düzdür ve yassıdır, bu sayede el parmaklarımızda tutmamız çok kolaylaşır. Tırnağın yapısı göründüğü üzere sadece düz ve yassı değildir. Yaratılırken adeta çok ince ayrıntılar ile donatılmıştır. Hem ellerimizde hem de ayaklarımızdaki tırnaklar sert bir yapı ile durmaktadır. sert olsa da içerisindeki keratin sayesinde esnek bir yapı kazanır. Tırnakların parmak üzerindeki derinin içerisine uzanan kısma tırnak kökü denir. Parmaklarımızın üstünde görünen kısımlara tırnak gövdesi denir. Tırnak gövdesi tırnağın en büyük kısmıdır. Parmağın ucundan taşan kısma tırnak ucu diyoruz. Bizler tırnak uçlarımız uzadığında hijyeninden ve çeşitli sebeplerden rahatsızlık duyabiliyor ve kesiyoruz. Tırnaklarımızın 3 tabakası vardır  üst, orta ve alt tabaka dediğimiz kısımlardan oluşur. Tırnak yatağı matriks diye adlandırılır, tırnaklarımızı kestiğimizde matriks’de ki hücreler harekete geçer ve çoğalırlar yukarı yönde çoğalan hücreler silindir bir şekil ile alırlar uzadıkça kübik bir şekil alırlar. Üst üste binen hücreler sonrasında yassı bir şekil alır. Tırnağın içinde sentezlenen keratin’ler depolanır ve keratin lifleri kuvvetli bir bağ oluştururlar, kurulan bağ sonucu tırnak geniş bir yüzeye dönüşerek oluşumunu bitirir. Tırnaklarımız yaklaşık yüz günde bir santim uzuyor. Fakat bu uzama kişiye göre değişmektedir. Kişinin yaşına, yaşadığı ortama ve mevsime göre değişkenlik gösterir. Ne gariptir ki en hızlı büyüyen tırnak en küçük tırnağımız olan serçe parmağımızda bulunan tırnaktır. El tırnaklarımız ayak tırnaklarımıza göre çok daha hızlı uzuyor, sebebi ise su ile temas eden tırnak daha hızlı uzamaktadır. Tırnakların normal rengi pembedir, fakat kanımızdaki karbondioksit oranı yükseldiğinde tırnaklarımız morarır. Kandaki karbondioksit oranı sigara kullananlarda daha fazla bulunur. Kimyasal ürünler kullanıldığında eller korunmalı aksi takdirde tırnak da iltihaplanma ve çeşitli rahatsızlıklara oluşturuyor. Bu sebep le tırnak bakımı önem taşımaktadır problemli tırnaklarda kullanmak üzere şimdilerde çok kullanışlı bir çözüm var protez tırnak, tırnaklarda meydana gelen çeşitli deformasyonları dert etmenize gerek kalmadan rahatlık ile kullanabileceğiniz çok şık uygulamadır, ayrıca nail art ve kalıcı oje ile taçlandırıldığında bakımlı ve şık olmanın zirvesini hissediyorsunuz.

|2017-06-15T22:24:33+00:00Aralık 16, 2016|Kuaför|1 Comment

Bir Yorum

  1. Gizem 10 Aralık 2017 at 22:12 - Reply

    Kısa süre önce yaptırdığım ve şuana kadar niçin yaptırmadım diye kendimi sorguladığım bir uygulama. Güçsüz görünen tırnaklarım protez tırnak sayesinde artık daha çekici ve estetik duruyorlar. Tırnak bozukluğu olan herkesin yaptırması gereken bir şey.

Bir yorum bırakın