Kalıcı Oje Çıkarma

Ana Sayfa » Kalıcı Oje » Kalıcı Oje Çıkarma

Kalıcı Oje Çıkarma

Son zamanlarda moda olan yaklaşık 2-3 hafta kalıcılığı olan ojeler oldukça kullanışlı bir uygulama. Kuaför ve güzellik salonlarında yapılan ve üç haftaya kadar çıkmayan bu oje uygulaması özellikle yaz aylarında çok kullanışlı ve pratik oluyor. Kalıcı ojeleri güzellik salonuna gitmeden kendi yöntemlerinizle de çıkarmanız mümkün. Rengini beğenmediğiniz de ya ojeden sıkıldığınızda kendiniz çıkarabilir ve aynı zamanda tırnağa bakım yapıp korumanın yöntemleri vardır. Kalıcı oje çıkarma yöntemini içi aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İlk Adım

Kalıcı ojeler jel kıvamında olsalar da çıkarması zordur. Çünkü jel ojeler diğer normal ojelere nazaran daha zor çıkarlar. Uygulamaya geçmeden önce jel ojenin kalınlığını alma amaçlı tırnak üzerine törpü yapılıp top katını yani parlaklık katını inceltiniz. Kalıcı ojenin zor çıkması sebebiyle tırnakları en az 20 dakika aseton sürdüğünüz pamukta bekletmelisiniz. Pamukları normalden fazla ıslatmaya dikkat etmelisiniz. Her tırnağınıza birer asetonlu pamuk koyup beklemeye geçiniz. Tırnaklarınız da 20 dakika boyunca aseton durması onların kurumasına sebep olacaktır. Bu yüzden işlem sonrasında bu kurumayı engellemek için en kreminizi hazırlamanızda fayda var. Yeterli pamuğunuz yoksa ya da farklı bir yol denemek isterseniz; ağzı geniş bir kap içerisine bir miktar aseton döküp tırnaklarınızı içine sokup o şekilde de bekletebilirsiniz. Ayrıca her iki yöntem için de kullanacağınız asetonlar normal oje çıkarırken kullandıklarınızın dışında eczanelerden alacağınız saf aseton olmalıdır. Saf asetonu günlük ojelerinizi çıkarmada kullanmamalısınız.

İkinci Adım

Asetonlu pamukları her parmağınıza koymanızın akabinde yine her bir parmak için ufak alüminyum folyolar kesmeli ve pamukları sabitlemek için kullanmalısınız. Alüminyum folyo yapısı gereği tırnağınızı saracak ve asetona yaratacağı ısı sayesinde de jel ojenin tırnağınızdan daha kolay çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu uygulamanın ardından normal oda sıcaklığı olan bir ortamda bulunmanız yeterlidir. Ekstra bir ısı uygulamanıza gerek yoktur. Alüminyum folyoları 10 dakika kadar tırnaklarınızda beklettikten sonra açabilirsiniz.

Üçüncü Adım

Folyoları ve asetonlu pamukları tırnaklarınızdan çıkarttıktan sonra kütikül temizleyici ve tırnak törpüsü ile tırnağın üzerindeki kalıcı ojeyi yavaş yavaş kazıyabilirsiniz. Bu kazıma işlemi oldukça dikkatli yapılmalı ve tırnaklara zarar verilmemelidir. Kalıcı ojenin çıkmadığı parmaklarınız olabilir. Bunun sebebi de tırnaktaki kalıcı ojenin top katının yeterince inceltilmemiş olmasıdır. Kalıntı olan tırnaklar için tekrar alüminyum folyolu ve asetonlu işlemi takip ederek aynı işlemleri yapmanız gerekecektir. Ellerinizde ki aseton kalıntısını çıkarmak için sabun ve ılık su kullanabilirsiniz. Tırnaklarınızın üzerinde lekelenmeler görebilirsiniz. Bunun sebebi güçlü bir çıkarıcı olan saf aseton kullanılmasıdır. Yıkama işleminiz bittikten sonra kozmetik marketlerden veya aktarlardan bulabileceğiniz kütikül tırnak bakım yağı veya losyonlar ile tırnak ve ellerinizi yumuşatabilirsiniz. Tırnaklarınızda olabilecek zararı engellemek için pamuk bakımı uygulayabilirsiniz. Fazlaca sürülen katükül yağını cildinize iyice yedirin. Bu şekilde 10 dakika kadar masaj yaparak yağın emilimi sağlanabilir.

Profesyonel Yöntemler

Evde uygulayabileceğiniz yöntem dışında profesyonel cihazlarla da kalıcı ojelerinizi çıkarabilirsiniz. Törpü makinesiyle sağlanan bu işlem genelde güzellik merkezlerinde profesyoneller tarafından yapılır. Bu işlemler için özel törpü ucu kullanılır. Makinede bulunan bu uç sayesinde tırnak üzerindeki tüm kalıcı oje eritilerek temizlenir. Bu işlem esnasında da dikkat edilmesi gereken nokta renk katının törpülenmesinden sonra tırnak yüzeyine kadar inmemektir.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Oje başlıklı makalemizde kalıcı oje ve Kalıcı Oje Yapımı Nasıl Olmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-07-05T13:52:51+03:00Kalıcı Oje|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp