Kalıcı Oje

Ana Sayfa » Kalıcı Oje » Kalıcı Oje

Kalıcı Oje

Kalıcı oje günümüz kadınlarının sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Piyasada bulunan ve eskiden beri kullanılan ojelerin bir hafta içerisinde ya da daha yoğun geçen hayatlar için bir haftadan az bir sürede çıkması, kalıcı ojenin trendini arttırmıştır. Normal ojeler tırnağı kurutarak incelmesine sebep olurken kalıcı oje hiç zarar vermeden tırnağın daha sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamaktadır.

Kalıcı Oje Tam Olarak Nedir?

Kalıcı oje isminden de anlaşılacağı üzere, uygulanan oje işleminin tırnaktan uzun süre çıkmaması için geliştirilmiş bir işlemdir. Tırnak deformasyonları profesyonelce kapatılarak daha pürüzsüz ve net bir görünüm verilir. Standart ojelerin aksine tırnak yüzeyine hava su temasını engellemediği için, kalıcı oje tırnaklarda sararma, yüzey deformasyonu, kırılma vb. gibi zararlara sebep olmaz.

Kalıcı Oje Nasıl Malzemelerle Uygulanır?

Kalıcı oje için özel hazırlanan ojeler tırnağa zarar verecek kimyasallar içermemektedir. İşlem süresince kurutma işlemi UV ışınları veren bir cihazla yapılmaktadır. UV ışınları, sürülen ojenin tırnak yüzeyine daha sağlam tutunmasını sağlar, ayrıca kuruma için gereken süreyi de kısaltmış olur.

Kalıcı Oje İşlemi Nasıl Uygulanır?

Öncelikle tırnak etleri metal bir aparat yardımıyla diplere doğru itilir. İşlem sırasında tırnak kenarlarının düzgün olması ve tırnak diplerin pürüzsüz ve temiz olması önemlidir. Tırnak kenarlarında kütikül temizliği yapıldıktan sonra, tırnak şekillendirilmek ve varsa üst yüzeydeki pürüzleri gidermek için törpülenir. Törpü işlemi sonucunda tırnak yüzeyinin mat olması gerekmektedir. Ardından, temizleyici bir solüsyon yardımıyla tırnak yüzeyindeki yağ tabakası kurutulur. Tırnak yüzeyini temizleme işlemi her parmak için ikişer defa uygulanır. Bir sonraki adım ise, elin terlemesi sonucu oluşan nemin ojenin tutunabilirliğini engellememesi için bir solüsyon sürmektir. Bu işlem tırnağı ojeye hazırlamadaki en önemli adımdır. Tırnağın nemden iyice arındığından emin olunmalıdır. Temel işlemlerle tırnak ojeye hazırlandıktan sonra, kalıcı oje bazı sürülerek asıl işlem başlatılır. Kullanılan baz jel kıvamında olup, tırnağa sürüldükten sonra UV ışını veren kurutucu mekanizmanın içine el konulur. Bazın kuruması için iki dakika yeterlidir. Bu işlemin ardından seçilen renk bir kat sürülür ve el kurutma makinasına alınır. Kurutma işlemi için iki dakika yeterlidir. Renkli oje ikinci kez sürülür ve el kurutmaya alınır. Ardından, parlak bir görünüm vermek için, en son katmana gloss olarak tabir edilen parlatıcı sürülür ve el son kez kurutmaya alınır. En son, tırnak kenarlarında ve yüzeyinde kalan yapışkan tabakayı temizlemektir. Bunun için özel mendil şeklinde temizleyiciler bulunmaktadır.

Kalıcı Ojenin Hangi Durumlarda Kalıcılığı Etkilenir?

Kalıcı oje, kullanıcının ellerini sert darbelere maruz bırakmadığı ve tırnak bakımını aksatmadan yaptırması takdirinde bir aya kadar dayanır. Ekstrem durumlar; tırnağın üstten hasar alması, ellerin darbe alması, ellerin uzun süre sıcak suda ve ya ısıl işlemde kalması, kullanan kişinin tırnaklarıyla oynaması, ojenin katmanlarının hava alması vb. kalıcı ojenin ömrünü kısaltır. Kalıcı oje sürülüyken, tırnak uzamışsa hemen kalıcı oje yaptırılan merkeze gidilmeli ve bakımı yaptırılmalıdır. Kişinin kendi kendine törpü yapmaya çalışması kalıcı ojeye hasar verir, çünkü törpülenen tırnak açılan katmanları arasından hava almaya başlar. Kırılma kaçınılmazdır.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Kalıcı Oje Çıkarma başlıklı makalemizde kalıcı oje, Kalıcı Oje Çıkarma ve Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-07-10T12:05:56+03:00Kalıcı Oje|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp