Jel Tırnakların Zararı Var Mıdır?

Ana Sayfa » Protez tırnak » Jel Tırnakların Zararı Var Mıdır?

Jel Tırnakların Zararı Var Mıdır?

Protez tırnaklar bayanların bakımlı görünmek için tercih ettikleri bir uygulamadır. Hem estetik görüntüsü hem de kolay bozulmaması sebebiyle tercih edilir.

Jel tırnak; kişinin kendi tırnağının üstüne 3 kademede uygulanan ve kurudukça sertleşip, tırnak formu alan, jel ile uygulanan bir protez tırnak çeşididir. Uç kısımlara uzun tırnak formu verilir ve tırnak diğer kısımlar ile eşit bir görüntüye sahip olur. Tırnak bakımına zaman ayıramayan bayanların özellikle tercih ettikleri bir yöntemdir. Kullanımı kolay ve dayanıklıdır ayrıca sürülen ojenin uzun süre dayanmasını sağlar. 3-4 haftada bir dip dolgusu yaptırarak uzun süre kullanmak mümkündür.

Jel Tırnak Uygulaması Nasıldır?

Öncelikle temiz ve profesyonel bakım merkezlerinde uygulanmalıdır. Öncelikle tırnaklarda varsa oje çıkartılmalıdır ve tırnak törpülenip kısaltılır. Kütikül yağı kullanarak kütiküller yani tırnak dibinden tırnağın üstüne inen ölü deri temizlenir. Temizlendikten sonra bu yağın tırnaktan iyice çıkması gerekir ki eğer kalırsa uygulanacak olan jel verimsiz olabilir. Sürülecek olan jelin ömrünü uzatmak için tırnağın üst tabakası törpülenir. 3 aşamada uygulanacak olan jel aşaması için tırnak hazırdır. Her sürülen katta tırnak UV kurutma ışığında 2-3 dakika kadar kurutulur. İşlem bittikten sonra tırnağa törpü ile form kazandırılır ve isteğe göre oje sürülür.

Jel Tırnağın Zararı Nelerdir?

Uzun süre kullanımı orijinal tırnağa zara verebilir. Çünkü uygulama kimyasal malzeme ile yapılır ve bu kimyasalın uzun süre tırnağın üstünde kalması tırnak yapısının bozulmasına yol açabilir.

Uygulamayı yaptıracağınız yerin hijyenik olmalıdır. Kullanılan malzemelerin dezenfekte edilmiş olması önemlidir ki bir önceki kişide varsa tırnak problemleri size de bulaşabilir.

Ayrıca proteziniz zarar görmüşse ihmal edilmemelidir çünkü deforme olan yerden bakteri üremesi oluşabilir ve tırnağınız zarar görebilir.

Jel Tırnakların Zararı Var Mıdır?
5 (100%) 3 votes

Bir önceki yazımız olan Takma Tırnak Kurulmasının Sebepleri Nelerdir? başlıklı makalemizde protez tırnak, takma tırnak ve takma tırnak nasıl takılır hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-04-15T19:30:24+03:00Protez tırnak|1 Comment

Bir Yorum

  1. ilk 2000 12 Aralık 2018 at 15:15 - Reply

    Her şey çok güzel tebrik Ederim

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp