Jel Tırnak

Ana Sayfa » Protez tırnak » Jel Tırnak

Jel Tırnak

Jel tırnak uygulaması, protez tırnak uygulamalarından bir tanesidir. Bakımsız kalmış ya da çeşitli etkenlerden dolayı zarar görerek estetik yapısı bozulmuş olan tırnakları estetik bir hale getirmek için kullanılan jel tırnaklar tırnakların çok daha sert bir yapıdaymış gibi gözükmesini sağlayacaktır. Jel protez tırnak uygulamaları en çok tercih edilen protez tırnak uygulamasıdır.

Nasıl Uygulanmaktadır?

Jel tırnak uygulaması yaptırılmadan önce, tırnağa jel sürülerek uç kısmın biraz daha uzatılması sağlanır. Tırnağa uygulanan bu jel kendi başına zor kuruyan bir madde olduğundan özel bir ışın ile daha kolay kuruması ve sertleşmesi sağlanır. Bu özel ışınlar aracılığı ile kurutulan jel ile tırnakların uç kısımlarına uzun tırnak formu verilir ve bu sefer tırnağın bütününe tekrar jel sürülür. Bu yapılan işlem sayesinde tırnağın bütün kısımları eşit ölçülere kavuşur.

Tırnak ucu ve diğer kısımlar aynı seviyeye gelip bir bütün hale getirildikten sonra, tırnak üzerinde törpüleme işlemi yapılır. Jel tırnak uygulaması bu şekilde gerçekleştirilir. Doğal görünümü sayesinde en çok tercih edilen protez tırnak uygulaması jel tırnak uygulamasıdır.

Bakımı Nasıl Yapılır?

Jel tırnak uygulamasının ardından yaklaşık dört hafta kadar sonra bakım yapılması gerekmektedir. Dört haftadan önce yapılacak olan bakımlarda ise dip kısımlardan uzayan tırnaklar kötü bir görüntüye sebep olmaktadır. Jel tırnaklar bakımları düzenli olarak yaptırılırsa ve dikkatli bir şekilde kullanılırsa 6 ay kadar sağlıklı ve düzgün bir şekilde kullanılabilir.

Jel tırnağın ilk olarak uygulamasının ardından ortalama dört hafta içinde uzayan tırnağın dip kısmına tekrar uygulama yapılarak tüm tırnağın düz yani aynı seviyede olması sağlanmaktadır.

Nasıl Çıkartılır?

Jel tırnakların evde çıkartılması oldukça zor ve tehlikelidir. Yapılan jel tırnaklar konu hakkında bilgisi olmayan kişiler tarafından çıkarılmaya çalışılırsa doğal tırnaklara zarar verilebilir. Bu nedenden dolayı jel tırnaklar çıkarılmak istendiğinde uygulamayı yapan yerden yardım alınması çok daha doğru olacaktır. Jel tırnağın çıkartılmasının ardından tırnağın tamamen törpülenmesi gerekmektedir. Eğer jel tırnak yapımında soak of gel kullanılmış ise oje çıkarma yöntemleri kullanılabilir. Bu işlem için aseton ya da bu işlem içim özel olarak üretilmiş olan ürünler kullanılmalıdır.

Jel Tırnakların Yararları Nelerdir?

Jel tırnakların yararları arasında ilk sırada sayılacak olan güzel ve estetik bir görünüm sağlaması olacaktır. Darbeye ya da sıkışmaya maruz kalmadığı sürece kolay kolay zarar görmeyecek ve kırılmayacak olan protez tırnaklar, üzerine sürülen ojelerin de daha kalıcı olması sağlanmaktadır.

Özellikle tırnak yiyenler için de önerilecek olan jel tırnak, tırnakların yenilmesinin de önüne geçecektir.

Jel tırnak uygulaması diğer tırnak protezleri ile karşılaştırıldığında çok daha doğal bir yapıya sahiptir ve çok daha dayanıklıdır. Diğer bir protez tırnak yöntemi olan akrilik tırnaklar ile karşılaştırılırsa çok daha ince bir yapıya sahip olduğu gözükecektir.

Uygulamada ve Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Her türlü protez tırnak yapımında olduğu gibi jel tırnak yapımında da temizlik ve hijyen kurallarına uymak çok önemlidir. Kullanılan aletlerin her kullanımdan sonra dezenfekte edilmesine kesinlikle dikkat edilmelidir. Yapılan protez tırnaklarda meydana gelecek olan herhangi bir bakteri üremesine sebep olabilir, böyle bir durumla karşılaşırsanız uygulamayı yaptırdığınız yere giderek gerekli bakımı yaptırmanız düşük bir ihtimal de olsa, çıkacak herhangi bir sorunun önlenmesini sağlayacaktır.

Jel Tırnak
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Protez Tırnak Suadiye başlıklı makalemizde protez tırnak, Protez Tırnak Suadiye ve takma tırnak hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-02-22T12:07:01+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp