ipek kirpik kullanmanın verdiği rahatlık ve özgüven

Ana Sayfa » Kuaför » ipek kirpik kullanmanın verdiği rahatlık ve özgüven

ipek kirpik kullanmanın verdiği rahatlık ve özgüven

İpek kirpik kullanmanın verdiği rahatlık ve özgüven

 

Kadınlar için kirpik farklı bir anlam taşır. Bakışların ne ifade ettiğini net bir şekilde yansıttığı gibi duygularında yansıtılmasında etkilidir. Kirpiklerin yoğun oluşu kadına etkileyen, büyüleyen ve çekici bakışlar kazandırdığı gibi dişiliğinin de ifadesidir. Eksik kirpikler kişiye bakışlarda soluk ve cansızlık  hissi yansıtmasına sebep olmaktadır. İpek kirpik tamda burada kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Her sabah rimel sürmek, akşamları çıkartmak dayanılmaz olduğu gibi, tedavi sonrası kirpiklerde meydana gelen dökülmeler, cilt hassasiyeti sebebi ile makyaj yapamıyor olmak gibi nedenler ipek kirpik kullanımını gerekli kılmaktadır. Görünümü tamamı ile doğal olan ipek kirpik , takma kirpiğe nazaran çok daha gerçekçi olduğu gibi çok da dayanıklıdır. Duşta, havuzda ve denizde çok rahat kullanabilirsiniz. Kullanılan ipek kirpik tanelerinin çok çeşidi, boyu ve kalınlıkları vardır. Bakışların doğal olabilmesi için bu kirpiklerin çok titizlik ile takılması gerekmektedir. Uzmanın bu konudaki profesyonelliği çok önemlidir.

Profesyonel bir uygulamada göz ve gözün çevresi cok hassas bir şekilde temizlenir, göz altı kirpikler özel bir bant ile kapatılır ve işlem bitinceye kadar gözler kapalı tutulur. Tek tek kirpiklerinize doğal, gözle teması halinde dahi zararsız solisyon ile ipek kirpikleriniz 0,2-0,5 mm boşluk ile yapıştırılır. Bu şekilde kirpik dipleri hava alır ve uygulama sonrası rimel kullanımına ihtiyaç olmayacağı için hava alması devam edecektir. Bir göze ortalama 70-80 adet ipek kirpik toplamda iki göz için 140 ila 160 adet arası ipek kirpik takılır.  Bu uygulama seansı kirpik yoğunluğunuza göre 1 veya 1.5 saat sürebilmektedir. 24 saat su teması yapmadan korunduktan sonra kullanım hassasiyetine bağlı olarak  minimum 90-120 gün kullanılabilir. Düzenli her 3 Haftada bir yapılan bakım ile 6 aya kadar dayanabilmektedir. İpek kirpik uygulaması yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken hususlar; ipek kirpiklerinize yağ ve subazlı makyaj ürünleri, rimel  kullanmayınız, gözlerinizi ovuşturmayınız.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Protez Tırnak ile Tırnaklara Yapılan Nail Art başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2017-06-15T22:43:21+03:00Kuaför|2 Yorum

  1. Sibel 10 Aralık 2017 at 19:51 - Reply

    İpek kirpikler gerçekten çok güzel ve estetik görünüyorlar. Yaptırmayı çok istiyorum fakat bir arkadaşım bu kirpiğin çok sert olduğunu ve göz kapaklarında devamlı yabancı bir madde varmış gibi hissetiğini söylüyordu. Belkide o kaliteli bir yerde yaptırmamış olabilir ama yinede çok kararsızım.

  2. Ezgi 10 Aralık 2017 at 21:20 - Reply

    Geçenlerde Ankara’da bir güzellik salonunda yaptırdım. İpek kirpik hakkında olumsuz yorumlar okumama rağmen yaptırdım ve şuan gayet memnunum. Kirpiklerim daha belirgin ve yakından bakılmadığı sürece de takma oldukları belli bile olmuyor. Güzel sonuçlar almak istiyorsanız işinin ehline yaptırmalısınız.

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp