İpek Kirpik Fiyat

Ana Sayfa » Kuaför » İpek Kirpik Fiyat

İpek Kirpik Fiyat

En kusursuz makyajların vazgeçilmez unsuru kıvrık ve dolgun kirpiklerdir. Bakışları anlamlı kıldığı için, ilk izlenim üzerinde oldukça etkisi olan kirpikler maalesef ki her zaman istenilen performansı sergileyemezler. Maskara ve kirpik kıvırıcıların zarar vermesinden kaynaklanan dökülmeler, kırılmalar ve güçsüzleşen kirpikler, kadınların makyaj esnasında en çok sorun yaşadığı kısımlardır. İpek kirpiğin yaygınlaşmasıyla bu duruma çözüm bulunmuştur. İpek kirpik fiyat bilgileri, nasıl uygulandığı ve tam olarak ne olduğu genel şemasıyla aşağıda yer almaktadır.

İpek Kirpik Tam Olarak Nedir?

İpek kirpik, var olan kirpiklerin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlayan bir yöntemdir. Kullanılan kirpikler saf ipekten imal edilmiştir. Saf ipekten olması, insan kirpiği yapısına daha yakın ve görünüm olarak da oldukça benzer olmasından dolayı avantajlıdır. Kullanılan yapıştırıcı alerji yapıcı olmayıp, organik bileşenlerden oluşmaktadır. Kirpik köklerine herhangi bir zarar vermez.

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlanmadan önce, uygulama yapılacak kişinin varsa göz makyajı temizlenir. Uygulama alanının temiz olması hem ipek kirpiğin daha iyi oturmasını sağlar hem de göz enfeksiyonu oluşumunu engeller. Daha sonra seksen adet ipek kirpik, teker teker uygulanmak suretiyle organik ve hipo alerjik bir yapıştırıcı yardımıyla göz kapağının altında yer alan kirpik çizgisine teker teker yerleştirilir. İpek kirpikler, kişinin kendi kirpiklerinin üstüne yerleştirilir. Takma kirpiğin aksine daha doğal bir görünüm elde edilmesinin sebebi budur. İşlem toplamda kırk beş dakika sürmektedir. İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra rimel kullanmaya gerek kalmamaktadır. Uygulama sonrasında kıvrık, dolgun ve belirgin kirpiklere sahip olunmaktadır. İpek kirpiklerin daha uzun ömürlü olması için mutlaka ayda bir bakımı yaptırılmalıdır. Bilinmelidir ki, ipek kirpik sadece yaz ve kış mevsimlerinde yapılmaktadır; çünkü ilkbahar ve sonbaharda gözlemlenen rüzgârlar, yeni yaptırılan ipek kirpiklere zarar verebilir.

İpek Kirpik Ne Kadar Dayanır, Zararları Var mıdır?

Öncelikle belirtilmelidir ki ipek kirpik, uzman kişilerce hizmet verilen sertifikalı kliniklerde ya da bakım merkezlerinde yaptırılmalıdır. Kullanılacak kirpiğin sentetik olmaması gerekmektedir. Sentetik kirpik kullanımı gözlerde iltihaplanma, tahriş hatta kirpik deformasyonuna sebep olur. Kullanılan yapıştırıcının organik ve hipo alerjik olmaması, uygulama yapılan gözlerde alerji oluşumuna, hassas göz yapılarında ise enfeksiyon ve kirpik kaybına sebep olur. Hassas göz yapısına sahip kişiler, işlem yapacak uzmanla görüşüp ipek kirpik denemesi yapmalıdır ki daha büyük zarar görmeden gözlerinin reaksiyonunu ölçebilsin. Altı ay dayanma garantisi olan ipek kirpik işlemi herhangi bir acı vermez. Deniz, hamam gibi ortamlarda kullanılabilir ama havuz söz konusu olduğunda havuzun pH derecesi önemlidir. Organik ve hipo alerjik yapıştırıcının çözünmemesi için havuzun pH değeri bilinmelidir. Ayrıca ipek kirpiklerle yapılacak makyajların yağlı makyaj temizleyicilerle çıkarılmaması önerilmektedir. İpek kirpikler süreleri dolduğunda kendiliğinden dökülmektedirler.

İpek Kirpik Fiyat Bileri Nelerdir?

İpek kirpik uygulaması alt limiti 250 lira olmakla birlikte her uygulama yapan yere göre farklılık göstermektedir. Uygulamalının eğitim almış, sertifika sahibi uzmanlarca yapıldığından, kullanılan malzemelerin saf ipek kirpik ve organik ve hipo alerjik yapıştırıcı olduğundan emin olunmalıdır. Ucuz hizmet veren, güvenilir olmayan yerlerden yardım almaktan kaçınınız.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Protez Tırnak Acıbadem başlıklı makalemizde protez tırnak, Protez Tırnak Acıbadem ve Protez Tırnak Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

2019-07-05T13:49:36+03:00Kuaför|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp