İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa » Anasayfa » İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

Kirpiklerin arasına yerleştirilen, saf ipekten yapılan, az olan kirpiklerin daha dolgun gözükmesini sağlayan, daha uzun, çarpıcı gözlere sahip olunmasına yardımcı olan ipek kirpik uygulaması, son zamanlarda oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu uygulama ile, makyaj ürünleri arasında yer alan rimel kullanımına ihtiyaç kalmaksızın güzel kirpiklere sahip olmak mümkün olmaktadır. Peki, İpek Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır?

İpek Kirpiğin Uygulanması Zararlı mıdır?

Bu uygulama ile ilgili olarak merak edilen önemli bir nokta da, zararlı olup olmadığıdır. Bu konuda önemli olan esas nokta, uygulamanın yapıldığı yer, çalışmadaki titizlik ve tecrübedir. Göz oldukça hassas bir yapıya sahip olduğundan, bu uygulamayı sıradan bir yere yaptırmak sakıncalı olabilmektedir.

Uygulama hakkında diğer merak edilen konulardan biri de kirpiklere zararı olup olmadığıdır. Yapılan işlem, kişinin kendi kirpiklerine zarar vermeden uygulanmaktadır. Yerleştirilen ipek kirpiğin diğer kirpiklere 1-2 mm. kadar mesafeli uygulandığı ve zarar vermediği bilinmelidir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

İpek kirpiğin uygulaması esnasında yapıştırıcı bir malzeme kullanılmaktadır. Bu nedenle günlük makyaj yapılırken, göz kalemi, eyeliner, far gibi ürünler kullanıldıktan sonra temizlik aşaması önem kazanmaktadır. Bu aşama da, kirpikte bulunan yapıştırıcıya zarar verilmemesi gerekmektedir. Dolayısı ile içeriğinde yağ bulunan ve kolay temizlik sağlayan ürünler tercih edilmemelidir. Bu tür ürünler yapıştırıcının etkisini ve kirpiğin kullanım süresini azaltmaktadır.

Yüz yıkama sırasında da kirpiğe zarar vermemek gerekmektedir. Özellikle yüz yıkama sabunları, jelleri, maskeleri, köpükleri gibi malzemeler kullanılacaksa, kirpiklere değmemesi adına özen gösterilmelidir.

Uyku esnasında, kirpiğin kırılmaması için yatış pozisyonları da önem kazanmaktadır. Kirpiğe baskı ve ağırlık yaratacak yatış pozisyonlarından kaçınılması gerekmektedir.

İyi bir kullanım sağlanması, 3 hafta da 1 kez olmak kaydı ile bakım yapılması halinde, kirpiğin kullanım süresi 6 aya kadar uzamaktadır.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Protez Tırnak Ellerde ve Ayaklarda Kullanılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2018-10-23T11:25:18+03:00Anasayfa|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× İNDİRİM KODU AL