El Bakımının Temelleri

Ana Sayfa » Kalıcı Oje » El Bakımının Temelleri

El Bakımının Temelleri

El Bakımının Temelleri

Ellerimiz vücudumuzun beklide en çok yıpranmaya zorlanmaya maruz kalan bölgelerinden bir tanesi, mesaj yazarken, kavanoz açarken, temizlik yaparken hep başrolde ellerimiz vardır. Ellerimiz aynı zamanda bakımımızı yansıtır. İşte bu kadar zorluklarla karşılaşabilen bir bölgenin bakımı hakkında siz birkaç ipucu:
Eldiven kullanın: Elleriniz kimyasal maddelere (temizlik malzemeleri gibi) maruz kalacağı zaman eldiven giyerek eliniz için iyi bir koruma sağlayabilirsiniz. Soğuk ellerinizi kurutur, cildinizin nemini alır bu yüzden soğuk havalara karşı eldivenle ellerinizi koruyun.
Güneşe karşı koruyun: Soğuk veya sıcak havalarda ellerimizin güneş ışınlarına maruz kalması hep göz ardı edilir. Yüzümüzü koruduğumuz gibi güneş kremleri ile ellerimizi de korumalıyız. Elleriniz için 15 veya daha fazla koruma faktörlü güneş kremleri ve nemlendirici seçin.

El Bakımı

Yaşlılık lekeleri veya karaciğer lekeleri, ellerde görülen kahverengi lekelerdir, ellerinizin daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu lekeler güneşten kaynaklanabilir, bu yüzden bu lekeleri önlemek için güneşe karşı ellerimizi korumamız gerekir. Daha önceden oluşmuş lekeler var ise bu lekeleri, El Bakımı deri ağartıcı cilt ürünleri ile rengini açabilirsiniz.

Ölü derilerden arındırma: Yüzünüzde olduğu gibi el bakımı için de ölü derilerin temizlenmesi önemlidir. Elde cilt altında yağ dokusu az olduğu için yaşlandıkça cilt gevşek görülebilir. Elinizin derisindeki yaşlanmış hücreleri temizlemek, cilt altındaki yağ miktarını artırmasa da elinizin daha parlak ve taze görünmesine yardımcı olur. Yüzde kullanılan peeling ürünlerini ellerinizde de kullanabilirsiniz.

Ellerinizi nemlendirin: El bakımı için, losyon çok önemlidir. El Bakımı Elleri sık yıkamak cildi kurutur. Su bazlı, hızlı emilen losyonlar gündüz kullanımı için iyi bir seçimdir. Gece için uyanıncaya kadar ellerinizi yumuşak ve nemli tutacak yağ bazlı kremleri tercih edebilirsiniz.
Masaj: Ellerinizin bakımını tamamladığınızda ellerinize bakışları artırabilirdiniz. Kendiniz hızlı ve kolay bir şekilde el losyonunu masaj yaparak sürün. Masaja başparmak tabanında elin etli kısmı ile başlayın sonra her parmağa ucuna kadar losyon ile masaj uygulayın.
Ellerinizi biraz ekstra özen göstererek ve el bakımı yaparak onların genç, El Bakımı taze ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dikkat çekici ve imrenilen bir ele sahip olabilirsiniz.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Kalıcı oje fiyatları,kalıcı oje uygulaması ve yapılışı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

2019-04-15T20:26:07+03:00Kalıcı Oje|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× WhatsApp