Akrilik Tırnak İçin Kullanılan Malzeme Nedir?

Ana Sayfa » Protez tırnak » Akrilik Tırnak İçin Kullanılan Malzeme Nedir?

Akrilik Tırnak İçin Kullanılan Malzeme Nedir?

Her geçen gün insanların bakım yapmak ve güzelleşmek adına geliştirdikleri metotlar hızla artmaktadır. Bunlardan bir tanesi de akrilik tırnak modası olmuştur. Bir tırnak protez uygulaması olarak yapılmaktadır. Tabi kozmetikçilerde satılmakta olan takma tırnaklar protez tırnak sınıfına girmemektedir. Protez tırnaklar gerekli özen gösterilip bakımı yapıldığı sürece 6 ay tırnakta kalabilmekte olup takma tırnaklar ise günlük kullanım için uygundur ve protez tırnaklara yapılan bakım yöntemleri takmak tırnaklarda uygulanamamaktadır. Protez tırnakların bir çok çeşidi bulunmaktadır. Jel tırnak kadar doğal gözükmeyen bu çalışma tırnağın uç kısmına yapıştırılan plastik bir tırnaktan oluşmaktadır. Plastik tırnak gerçek tırnağın ucuna yapıştırıldıktan sonra hazırlanan özel karışı ile tırnağın kalan kısmı doldurulmak suretiyle tırnaklar eşitlenir. Peki, Akrilik Tırnak İçin Kullanılan Malzeme Nedir?

Uygulama İçin Gerekli Olan Malzemeler

Bu uygulama için gerekli olan belli başlı malzemeler şunlardır;

1) Yuvarlak veya frenç şekillerde olan plastik tırnak uçları

2) Tırnak törpüsü ve Makası

3) Akrilik Likit

4) Tırnak Ucu Yapıştırıcısı

5) Akrilik Toz

6) Akrilik Uygulama Kabı

7) Kütikül Yağı ( tırnak güçlendirmeye yarayan bakım yağı )

8) Akrilik Uygulama Fırçası

9) Tırnak Temizleyicisi

Akrilik Uygulamanın Yapılışı

İlk olarak standart oje sürme işlemi gibi tırnaklarınızı akrilik törpüsü ile şekil verin. Kütikül yağı ile kütikülleri yumuşatıp şekillendirin. Primer yardımı ile tırnaklarda kalan tozu ve kiri temizleyin. Uzun bir tırnak görüntüsüne kavuşmak istiyorsanız malzemeler arasında yer almakta olan yuvarlak ya da frenç plastik tırnak uçlarını kullanabilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz akrilik sıvısına akrilik fırçasını batırarak istediğiniz akrilik tozu fırçanın ucunun yardımı ile alarak tırnaklarınıza hafif hareketler ile uygulayabilirsiniz. Uygulamayı tamamladıktan sonra alkol ile tırnaklarınızın temizliğini yapabilirsiniz. Bütün bu uygulama özen ve sabır ile yapılmalıdır.

Rate this post

Bir önceki yazımız olan Protez Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır? başlıklı makalemizde protez tırnak, Protez Tırnak Bakımı ve Protez Tırnak Bakımı Nasıl Olmalıdır? hakkında bilgiler verilmektedir.

2018-10-23T11:21:37+03:00Protez tırnak|0 Yorum

Bir yorum bırakın

Randevu Al

× İNDİRİM KODU AL